Olbas Oil, płyn do sporządzania inhalacji parowej, 10 ml

Olbas Oil, płyn do sporządzania inhalacji parowej, 10 ml

ostatnia cena sprzedaży

Cena: 10,99 zł

Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne
Rodzaj: Lek
Producent: ORKLA
Grupa: Olbas Oil

Olbas Oil, płyn do sporządzania inhalacji parowej, 10 ml - opis produktu

Wskazania: Olbas Oil płyn jest polecany do stosowania w stanach przeziębienia i zapaleniu zatok przynosowych. Zewnętrznie może być stosowany w bólach reumatycznych oraz mięśniowych. 
 
Skład: preparat zawiera: olejek kajuputowy 18,5g; olejek goździkowy 0,1g; olejek eukaliptusowy 35,45g, olejek jałowcowy 2,7g; olejek miętowy 35,45g, salicylan metylu 3,7g, mentol 4,1g.
 
Działanie: preparat powoduje upłynnienie wydzieliny i skutecznie zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. 
 
Dawkowanie: dzieci 3 do 7 lat: 2-3 krople nanieść na chusteczkę i podawać do wdychania; skropl kołderkę na noc; dzieci od 7 lat i dorośli: wlej parę kropli do kubka z ciepłą wodą i wdychaj. Osoby dorosłe w bólach reumatycznych: niewielką ilość płynu wcierać w bolące miejsce.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek składnik płynu. Środek nie powinien być podawany osobom z astmą oraz alergicznymi chorobami układu oddechowego bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Preparat nie może być nakładany na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci, które nie ukończyły trzeciego roku życia. Nie stosować doustnie. Nie stosować zewnętrznie u dzieci i młodzieży, nie stosować u chorujących na atopowe zapalenie skóry. Nie aplikować preparatu w okolicy twarzy dzieci.