Kategorie

Olfen 10 mg/ g, hydrożel, 100 g

Cena
16,99 zł
Produkt dostępny
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Wskazania

Lek stosowany jest w miejscowym leczeniu: dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, organicznych stanów zapalnych tkanek miękkich. Dorośli (powyżej 18 lat): organicznych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Składniki

1g żelu zawiera: substancję czynną: diklofenak sodowy 10mg oraz substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy, sodu pirosiarczyn, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Dawkowanie

Należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie rozsmarowując, nie wcierać. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo.

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja. Nie należy stosować leku dłużej niż: u dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat: 14 dni w przypadku urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwyrężenia lub stłuczenia) i zapalenia ścięgien. U dorosłych (powyżej 18 lat): 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, o ile lekarza nie zaleci inaczej. Jeśli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak lub którykolwiek z pozostałych składników leku, jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu). Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na płód lub powodować trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży należy stosować tylko na zalecenie lekarza, przy czym zastosowania dawka powinna być możliwe najmniejsza, a czas trwania terapii jak najkrótszy. Lek przenika do mleka kobiet karmiących piersią w niewielkich ilościach. W takim przypadku leku nie należy stosować na okolice piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.