Krótkie daty
Omegamed Baby+D DHA, od urodzenia, 30 kapsułek twist off KRÓTKA DATA
Krótkie daty

Omegamed Baby+D DHA, od urodzenia, 30 kapsułek twist off KRÓTKA DATA

Cena: 25,92 zł

Cena jednostkowa: 8,64 zł za 10 kapsułek
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Data ważności produktu: 2020-06-30
Rodzaj: Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego
Producent: POLSKI LEK

Omegamed Baby+D DHA, od urodzenia, 30 kapsułek twist off KRÓTKA DATA - opis produktu

Preparat dla niemowląt i dzieci stosowany w celu wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka, w szczególności mózgu i wzroku. Opracowany specjalnie dla niemowląt od pierwszych dni życia i dzieci. Zawiera codzienną porcję DHA (kwas dokozaheksaenowy z grupy Omega-3. Omegamed zawiera unikalną formę DHA z alg Schizochytriumsp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność u niemowląt ido 12. miesiąca życia.
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego w celu wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka, w szczególności mózgu i wzroku.
 
Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka twist-off dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia.
 
Sposób użycia: końcówkę kapsułki należy przekręcić i oderwać. Jeżeli kapsułkę trudno się otwiera wówczas należy odciąć jej końcówkę. Następnie wycisnąć zawartość kapsułki na łyżeczkę lub dodać do niewielkiej ilości pokarmu: mleka, ściągniętego pokarmu matki, kaszki lub zupki. Zaleca się dodawać do pożywienia, aby zneutralizować charakterystyczny zapach i smak oleju DHA. Nie zaleca się podawania zawartości kapsułki bezpośrednio do ust dziecka. Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kapsułki.
 
Składniki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dekozaheksaenowy) z alg, (olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy, emulgator: lecytyny; przeciutleniacze: mieszanina tokoferoli, palmitynian L-askorbylu), cholekalcyferol (witamina D). Otoczka kapsułki: żelatyna, barwnik: wodorotlenki i tlenki żelaza, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.
 
100g produktu zawiera:
- wartość energetyczna 3452kJ/840kcal;
- tłuszcz 93g w tym: nasycone kwasy tłuszczowe nasycone 34g; węglowodany 0g w tym: cukry 0g; błonnik 0g; białko 0g; sól 0g, witamina D 1565mcg, DHA 23474mg.
 
1 kapsułka (zalecana dzienna porcja) zawiera:
- wartość energetyczna 16kJ/4kcal;
- tłuszcz 0,5g w tym: nasycone kwasy tłuszczowe 0,2g; węglowodany 0g w tym: cukry 0g; błonnik 0g; białko 0g; sól 0g, witamina D 10mcg (200%)*, DHA 150mg.

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.
 
Ważne wskazówki:
Ze względu na naturalne pochodzenie oraz wysoką koncentrację substancji czynnej w oleju z alg, w kapsułkach może być widoczny osad, nie ma to wpływu na jakość produktu.
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Nie jest odpowiedni jako jedyne źródło pożywienia.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci.
Chronić przed światłem.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Nnie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
 
Masa netto19,2g.

Producent:
Polski Lek S.A.
ul. Chopina 10,
34-100 Wadowice.