Opatrunek GRASSOLIND NEUTRAL z maścią, sterylny, 10cmx10cm, 10 sztuk

Opatrunek GRASSOLIND NEUTRAL z maścią, sterylny, 10cmx10cm, 10 sztuk

Cena: 27,99 zł

Cena jednostkowa: 2,80 zł za 1 sztukę

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny inny
Producent: HARTMANN

Opatrunek GRASSOLIND NEUTRAL z maścią, sterylny, 10cmx10cm, 10 sztuk - opis produktu

Opatrunek z maścią przeznaczony do opatrywania ran. Siatka tiulowa o dużych oczkach umożliwia łatwy odpływ wydzieliny do wchłaniającej części opatrunku. Maść zapewnia elastyczność brzegów rany, sprzyjając tworzeniu się tkanki ziarnowej, wspomagając proces epitelizacji i zapobiegając przyklejaniu się opatrunku do rany. Zmiana opatrunku jest bezbolesna i nie powoduje podrażnienia tkanki ziarnowej i warstwy młodego nabłonka.
 
Zastosowanie: opatrywanie ran, zwłaszcza powierzchniowych ran sączących (jak np. otarcia, rany szarpane, rany tłuczone, oparzenia spowodowane działaniem płomieni, gorących płynów i substancji żrących, okrywanie miejsc pobrania i nakładania tkanek w praktyce przeszczepów skóry, w chirurgii plastycznej i kosmetycznej, po zabiegach usunięcia paznokci, operacjach usunięcia stulejki itp.). Dzięki zastosowaniu maści niezawierającej substancji czynnych, opatrunki są szczególnie zalecane w dermatologii, a także u pacjentów o skórze wrażliwej i z uczuleniami lekowymi.
 
Sposób użycia: wyjąć opatrunek z obiema nakładkami osłaniającymi z opakowania jednostkowego i w razie potrzeby przyciąć odpowiednio do wielkości rany. Usunąć nakładkę osłaniającą z jednej strony opatrunku i położyć go na ranie, po czym usunąć drugą nakładkę osłaniającą. W celu odprowadzenia wydzieliny z rany umocować ponad opatrunkiem z maścią jałowy opatrunek chłonny. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zmieniać przy każdej zmianie opatrunku.
 
Składniki: siatka tiulowa o dużych oczkach z czystej bawełny, impregnowana maścią niezawierającą wody, w skład której wchodzą: biała wazelina diglycerolester kwasów tłuszczowych jednokarboksylowych i dwukarboksylowych, wosk mikrokrystaliczny węglowodorowy.
 
Zawartość opakowania: 10 sztuk opatrunku o wymiarach 10m x 10cm.
 
Ważne wskazówki:
Zawartość jałowa, dopóki opakowanie jednostkowe nie uległo zniszczeniu.
Przechowywać w suchym miejscu, w pozycji leżącej, w temperaturze poniżej 40 stopni Celsjusza.
Opatrunku nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
 
Producent:
PAUL HARTMANN AG
Paul-Hartmann-Strasse 12
89522 Heidenheim, Niemcy.