Orofar MAX 2mg+1mg, 20 pastylek

Orofar MAX 2mg+1mg, 20 pastylek

ostatnia cena sprzedaży

Cena: 15,29 zł

Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne
Rodzaj: Lek
Producent: STADA
Grupa: Orofar

Orofar MAX 2mg+1mg, 20 pastylek - opis produktu

Wskazania: Orofar Max to lek w postaci pastylek do ssania, który jest wskazany w miejscowym leczeniu stanów zapalnych gardła i jamy, a także łagodzeniu dolegliwości bólowych im towarzyszących.

Skład: 1 pastylka zawiera: 2mg cetylopirydyniowego chlorku i 1mg lidokainy chlorowodoorku oraz substancje pomocnicze: olejek miętowy z liści mięty pieprzowej, olejek miętowy Schimmela, lewomentol, acesulfam potasowy, skrobia kukurydziana, kwas cytrynowy jednowodny, makrogol 6000, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, sorbitol.

Działanie: lek wykazuje działanie antyseptyczne (odkażające), przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz znieczulające ból.

Dawkowanie: osoby dorosłe i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 pastylka co 1-2 godziny, w zależności od stopnia nasilenia bólu; dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 pastylka co 3-4 godziny.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej szóstego roku życia.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.