Kategorie
Orsalit Nutris, smak malinowo-jagodowy, 10 saszetek

Orsalit Nutris, smak malinowo-jagodowy, 10 saszetek

13,29 Cena brutto
Cena jednostkowa: 13,29 zł za 10 saszetek

Rodzaj: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Producent: BIOMED-KRAKÓW

Grupa: Orsalit

Orsalit Nutris, smak malinowo-jagodowy, 10 saszetek - opis produktu

ORSALIT nutris jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. ORSALIT nutris jest doustnym płynem nawadniającym o zmniejszonej osmolarności i zredukowanej zawartości sodu. Wzbogacony jest laktoalbuminą, białkiem występującym w mleku. Laktoalbumina dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem.
 
Zastosowania: do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia.
 
Zalecane spożycie: zwykle zaleca się podawać 50-100ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.
 
Przed otwarciem wstrząsnąć saszetką. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200ml ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka. Płynu nie należy dosładzać. Można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często małymi porcjami (łyżeczką).
 
Składniki: glukoza jednowodna, cytrynian sodu, laktoalbumina - białko pochodzące z mleka krowiego, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty.
 
100g produktu zawiera:
- wartość energetyczna 1585kJ/373kcal;
- węglowodany 86,80g w tym: cukry (glukoza) 61,06g; białko 6,00g; sól 7,23g; cytryniany 7,16g; chlorki 6,70g; sód 5,21g; potas 2,97g; laktoalbumina 7,55g.
 
100ml produktu gotowego do spożycia zawiera:
- wartość energetyczna 42kJ/10kcal;
- węglowodany 2,30g w tym: cukry (glukoza) 1,62g; białko 0,16g; sól 0,18g; cytryniany 0,19g; chlorki 0,18g; sód 0,14g; potas 0,08g; laktoalbumina 0,20g.
 
Osmolarność roztworu: 230 mOsm/l.
 
Przeciwwskazania: nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit, wstrząs hemodynamiczny, alergia na białka mleka krowiego. Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.
 
Ważne wskazówki:
Zawiera cukier.
Zawiera znikomą ilość tłuszczu.
Nie zawiera owoców, białka mleka i laktozy.
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.
Nie stosować pozajelitowo.
Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
Produkt może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 
Masa netto: 53g (10 saszetek po 5,3g).
 
Producent:
Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED Spółka Akcyjna,
al. Sosnowa 8,
30-224 Kraków.