OST Plus 40mg/2ml, 1 ampułko-strzykawka

OST Plus 40mg/2ml, 1 ampułko-strzykawka

Cena: 240,99 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: CHEMEDICA

OST Plus 40mg/2ml, 1 ampułko-strzykawka - opis produktu

Preparat OST Plus jest przezroczystym roztworem naturalnego, wysoko oczyszczonego hialuronianu sodu, otrzymanego metodą fermentacji i z tego względu wolnego od białek zwierzęcych. Ponadto preparat OST Plus jest stabilizowany mannitolem, pełniącym dodatkowo rolę zmiatacza wolnych rodników.

Zastosowanie: ból oraz ograniczona ruchomość stawu kolanowego i innych maziówkowych w przebiegu zmian degeneracyjnych i pourazowych.

Sposób użycia: 1-3 iniekcji do stawu w odstępach jednotygodniowych. Jednocześnie może być leczonych kilka stawów. W zależności od stopnia zaawansowania choroby korzystny efekt cyklu pięciu iniekcji do stawowych utrzymuje się co najmniej 6 miesięcy. W razie potrzeby można kurację powtórzyć. W przypadku wysięku w stawie wskazane jest jego zmniejszenie poprzez aspirację, odpoczynek, okład z lodu i/lub do stawową iniekcję kortykosterydu. Leczenie preparatem Ost może wtedy być rozpoczęte po 2-3 dniach. Zawartość i zewnętrzna powierzchnia ampułkostrzykawki pozostaje sterylna tak długo, dopóki sterylne opakowanie pozostaje nieuszkodzone. Wyciągnąć ampułkostrzykawkę ze sterylnego opakowania, odkręcić kapturek z końcówki Luer lock, założyć odpowiednią igłę (na przykład 19 do 21 G) i umocować ją przez delikatne przekręcenie. Jeśli są obecne usunąć pęcherzyki powietrza ze strzykawki przed iniekcją.

Składniki: 1ml izotonicznego roztworu zawiera 20,0 mg soli sodowej kwasu hialuronowego oraz chlorek sodu, wodorofosforan sodu, dwuwodorofosforan sodu, wodę do iniekcji.

Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek składnik preparatu.

Ważne wskazówki:
Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Wytwórca:
TRB CHEMEDICA AG,
Richard-Reitzner-Allee 1,
85540 Haar/ Munich, Niemcy.