ZZZ Ostropest plamisty, 500g

ostatnia cena sprzedaży
11,09 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Środek spożywczy

Producent: MEDFUTURE

Grupa: Ostropest

ZZZ Ostropest plamisty, 500g - opis produktu

Ostropest plamisty jest rośliną uprawianą na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, ale także jako roślina ozdobna. Cechuje się silnymi właściwościami silnie odtruwającymi. Ma dobroczynny wpływ na cały nasz organizm, a zwłaszcza na wątrobę. Sylimaryna zawarta w nasionach ostropestu jest składnikiem wielu leków na regenerację wątroby. Ostropest uprawiany jest w gospodarstwach, w których nie używa się nawozów ani środków ochrony roślin. Ostropest zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby, nie dopuszczając do łączenia się toksyn z ich powierzchnią. Chroni miąższ wątroby i nerek przed szkodliwym działaniem trucizn i przyśpiesza usuwanie ich z organizmu. Obniża również stężenie bilirubiny we krwi. Ostropest chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu oraz łagodzi stany zapalne na tle cukrzycowym.Wspomaga leczenie WZW typu A, B i C oraz chorobę alkoholową. Ostropest wykorzystuje się go także do leczenia kamicy żółciowej. Profilaktycznie stosuje się go w leczeniu zapalenia dróg żółciowych i woreczka żółciowego. Ostropest skutecznie usuwa dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak: wzdęcia, zgagę, brak łaknienia, niedokwaśność żołądka.
Ostropest idealnie wspomaga trawienie ciężkostrawnych pokarmów. Działanie ostropestu można zauważyć po około 2 tygodniach. Aby kuracja była skuteczna, należy stosować ją przez dłuższy czas.
 
Sposób użycia: Profilaktycznie: 1 płaska łyżeczka dziennie. Przy przewlekłych schorzeniach: 2-3 łyżeczki 2 razy dziennie. Ostropest mielony po otwarciu należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu np. w słoiczku.
Zmielonym ostropestem możemy posypywać potrawy, ponieważ nie ma on określonego smaku. Możemy go spożyć popijając wodą lub zaparzać. Nasiona ostropestu można również jeść w całości.
 
Składniki: mielony Ostropest.
 
Ważne wskazówki:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25° C, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
 
Masa netto: 500g.
 
Podmiot odpowiedzialny: 
MedFuture Sp. z o.o.
pl. Powstańców Śl. 16-18
53-314 Wrocław.
 
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: