Oticlin Kids do higieny uszu, 1 sztuka

Oticlin Kids do higieny uszu, 1 sztuka

Kategorie

Oticlin Kids do higieny uszu, 1 sztuka

Cena jednostkowa: 21,99 zł za 1 sztukę

Cena
21,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Oticlin Kids do higieny uszu to prosty i skuteczny sposób na regularne oczyszczanie przewodów słuchowych w warunkach domowych. Oticlin Kids do higieny uszu oparty jest na technikach stosowanych przez otolaryngologów. Zawiera specjalistyczną formułę myjącą, która wypłukuje nadmiar woskowiny z przewodu słuchowego. Szybki, łatwy i bezpieczny w użyciu. Utrzymuje uszy w czystości.

Zastosowanie

Oczyszczenie przewodu słuchowego, usunięcie nadmiaru woskowiny, zapobieganie infekcjom i tworzeniu korków woskowinowych pogarszających słuch. Od 3. roku życia. Odpowiedni dla osób narażonych na zaleganie wody w przewodzie słuchowym (podczas kąpieli lub uprawiania sportów wodnych).

Sposób użycia

Zaleca się używanie Oticlin Kids do higieny uszu co drugi dzień, najlepiej używać podczas kąpieli. Przed pierwszym użyciem należy przepłukać go 2-krotnie czystą wodą. Następnie zassać letnią wodę (maks. temp. 40°C) i przepłukać nią przewód słuchowy. Ścisnąć pompkę, aby zassać letnią wodę (maks. temp. 40°C). Woda zmiesza się z formułą myjącą zawartą w dolnej części rurki Oticlin Kids do higieny uszu. Następnie delikatnie przepłukać nią przewód słuchowy. Przechylić głowę na bok, umieścić końcówkę rozpylającą przy wejściu do przewodu słuchowego i nacisnąć pompkę 3 razy. Specjalistyczna formuła myjąca rozmiękczy woskowinę. Przechylić głowę w przeciwnym kierunku, aby opróżnić przewód słuchowy. Następnie używając pompki nienapełnionej wodą, wdmuchać powietrze do przewodu słuchowego, w celu usunięcia pozostałej wilgoci. 

Składniki

Sól sodowa kwasu łojowego, gliceryna, woda, sorbitol, sacharoza, Peg-4001, wersenian czterosodowy.

Przeciwwskazania

Nie używać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Produktu nie należy używać bez konsultacji z lekarzem w przypadku: zapalenia ucha, bólu ucha, perforacji błony bębenkowej lub u osób podatnych na zawroty głowy, a także u osób, u których w przeszłości występowały schorzenia uszu lub błony bębenkowej. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia oraz w stanach zapalnych przewodu słuchowego lub błony bębenkowej. Nie należy używać u dzieci z uszkodzoną (np. perforacja) lub zdeformowaną błoną bębenkową, u których w przeszłości doszło do uszkodzenia przewodu słuchowego. 

Ważne wskazówki

Kształt i rozmiar końcówki uniemożliwiają przypadkowe wsunięcie jej zbyt głęboko do ucha.
Drobne części mogą być przyczyną zadławienia. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie należy używać dłużej niż przez 30 kolejnych dni.
W przypadku zablokowania przewodu słuchowego przez korek woskowinowy zaleca się konsultację u otolaryngologa.

Dystrybutor

Vitamed,
ul. Ostrowskiego 24,
97-213 Smardzewice.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego