ZZZ Otinum, krople do uszu 0,2g/1g, 10g IMPORT RÓWNOLEGŁY

ostatnia cena sprzedaży
17,89 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: INPHARM

Grupa: Otinum

ZZZ Otinum, krople do uszu 0,2g/1g, 10g IMPORT RÓWNOLEGŁY - opis produktu

Wskazania: w przebiegu zapaleń ucha środkowego, błony bębęnkowej oraz przewodu słuchowego zewnętrznego. Otinum stosuje się w: ostrym zapalaeniu ucha środkowego, błony bębenkowej oraz przewodu słuchowego zewnętrznego, zmiękczaniu stwardniałej woskowiny przed jej usunięciem z ucha.

Skład: 1g kropli zawiera: 0,2g salicylanu choliny oraz substancje pomocnicze: glicerol, etanol 96%, chlorobutanol półwodny, woda oczyszczona.

Działanie: przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Dawkowanie: lek należy stosować dokładnie jak opisano w ulotce lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzą lub z farmaceutą. Stosuje się wyłącznie miejscowo do ucha.

Dorośli:
Zapalenie ucha środkowego, błony będenkowej oraz przewodu słuchowego zewnętrznego: zwykle 3-4 krople do przewodu słuchowego zewnętrznego 3-4 razy na dobę.
W celu zmiękczenia stwardniałej woskowiny przed jej usunięciem z ucha: zwykle 3-4 krople do przewodu słuchowego zewnętrznego dwa razy na dobę przez cztery dni.

Osoby w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami czynności wątroby i nerek. Nie ma potrzeby zmiany dawkowania.

Wkraplanie należy wykonać u pacjenta leżącego na boku, z uchem zwróconym do góry. Po zakropleniu, pacjent powinien pozostać w pozycji kilka minut.

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na na substancje czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku, jeśli u pacjenta występuje perforacja (pęknięcie) błony bębenkowej.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: