Otrivin Ipra Max (0,5 mg + 0,6 mg)/ ml, aerozol do nosa, roztwór, 10 ml

Otrivin Ipra Max (0,5 mg + 0,6 mg)/ ml, aerozol do nosa, roztwór, 10 ml

Cena: 19,69 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: GLAXOSMITHKLINE
Grupa: Otrivin

Otrivin Ipra Max (0,5 mg + 0,6 mg)/ ml, aerozol do nosa, roztwór, 10 ml - opis produktu

Wskazania: w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa z wodną wydzieliną z nosa (katar) związany z przeziębieniem.
 
Skład: 1ml roztworu zawiera 0,5mg ksylometazoliny chlorowodorku i 0,6mg ipratropiowego bromku oraz substancje pomocnicze: disodu edetynian, glicerol 85%, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek i kwas solny stężony.
 
Działanie: zmniejsza przekrwienie błony śluzowej, zmniejsza ilość wydzieli z nosa.
 
Dawkowanie: dorośli (w wieku powyżej 18 lat): jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, maksymalnie 3 razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa.
 
Przeciwwskazania: nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 18 lat, nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji czynnych lub pomocniczych, znana nadwrażliwość na atropinę lub substancje podobne, np. hioscyjaminę i skopolaminę, jeśli pacjent miał usuwaną przysadkę z dostępu przez nos, po operacjach z dostępu przez nos lub jamę ustną, w czasie których opona mózgowa może być uszkodzona, jeśli u pacjenta występuje jaskra, jeśli u pacjenta występuje wysychające zapaleni błony śluzowej nosa.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.