Kategorie

Ovarin, 60 tabletek

Cena jednostkowa: 7,03 zł za 10 tabletek

Cena
42,19 zł

Produkt dostępny

Opis produktu

Suplement diety Ovarin zawiera dwie formy izomeryczne inozytolu (mio-inozytol i D-chiro-inozytol), aktywną i łatwo przyswajalną formę kwasu foliowego (L-metylofolian wapnia), witaminy z grupy B, w tym witaminę B12 w formie metylokobalaminy, oraz witaminę D.  Kwas foliowy bierze udział w procesie podziału komórek, w tym komórek jajowych. Witamina D bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Witamina B12 przyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Kwas foliowy, witamina B6 i B12 biorą udział w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

Zastosowanie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Zalecane spożycie

2 tabletki dziennie.

Składniki

Inozytol (w postaci izomerów: mio-inozytol, D-chiro-inozytol), substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, cholekalcyferol (witamina D), D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy), substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu, substancja wypełniająca – poliwinylopirolidon, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), L-metylofolian wapnia (kwas foliowy), metylokobalamina (witamina B12).

 
1 tabletka zawiera: inozytol 550mg, kwas foliowy 200mcg (100%)*, witamina D 12,5mcg - 500 IU (250%)*, witamina B6 0,7mg (50%), kwas pantotenowy 3mg (50%)*, witamina B12 1,25mcg (50%)*.
 
*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Ważne wskazówki

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Zrównoważony sposób żywienia prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Preparat należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

VERCO S.A.
Ul. Skwer Stefana Kardynała Wyszyńskiego 5 lok. 6U
01-015 Warszawa.

Cechy produktu

Postać
Działanie
Rejestracja

Ovarin i utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej u kobiet

Hormony mają za zadanie zagwarantować równowagę całemu organizmowi. Gdy zostaje zaburzone ich funkcjonowanie w organizmie ludzkim, dochodzi do problemów z pracą poszczególnych narządów i układów. Rozregulowanie ma wpływ zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną organizmu. U kobiet może dojść między innymi do nieprawidłowo przebiegającego cyklu miesiączkowego, a także nadmiernej nerwowości. O prawidłową pracę układu hormonalnego można zadbać, nie tylko stosując się do zaleceń lekarza względem wskazanej farmakoterapii, ale i dostarczając sobie składników odżywczych, zawartych chociażby w preparacie Ovarin.

Co się dzieje, gdy zostaje zaburzona gospodarka hormonalna

Zaburzenia gospodarki hormonalnej skutkują nadmierną nerwowością, u kobiet ponadto nieprawidłowościami w cyklu miesiączkowym. Mogą również występować problemy z zajściem w ciążę. Gdy zachwiana zostaje równowaga hormonalna, dochodzi do gwałtownego wzrostu lub spadku wagi. Zmienia się wygląd skóry, która zaczyna zmagać się z trądzikiem i przebarwieniami. Nierzadko pojawiają się także gwałtowne zmiany nastroju.

Zaburzenie równowagi estrogenów i progesteronu prowadzi do spadku libido. Do tego nadmiar prolaktyny wraz z brakiem równowagi estrogenowo-progesteronowej, mogą wpływać na zwiększoną nerwowość i drażliwość. Łatwiej o załamania nerwowe, a nawet o rozwój depresji. Problemy skórne również związane są z wydzielaniem wymienionych hormonów.

Zmiany trądzikowe pojawiają się między innymi ze względu na zbyt wysoki poziom prolaktyny, występujące zaś plamy i przebarwienia na skórze są charakterystyczne dla nieprawidłowego poziomu estrogenów. W organizmie kobiety może podwyższać się poziom androgenów, czyli męskich hormonów płciowych, co prowadzi do zwiększonej produkcji łoju i pojawiania się ciemniejszych włosów w miejscach, które są charakterystyczne dla mężczyzn. W skrajnych przypadkach dochodzi do rozwoju hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia.

Jak działa Ovarin?

Ovarin to preparat przeznaczony do stosowania przez kobiety, które chcą wspomóc pracę układu hormonalnego, przywracając mu równowagę. W preparacie gości zestaw składników odżywczych, w ilościach, które są dopasowane do potrzeb pań będących w wieku rozrodczym.

Ovarin pozwala uzupełnić codzienną dietę o kwas foliowy, inozytol, witaminę D oraz witaminy z grupy B. Inozytol to związek biorący udział w syntezie hormonów: TSH i GnRH. Jest to substancja witaminopodobna, która naturalnie występuje w jadłospisie, ale może być nieprawidłowo przyswajana ze względu na nadmierne stosowanie używek, antybiotyków, antykoncepcji hormonalnej, a także ciągłe narażanie się na stres. Do zachowania równowagi w gospodarce hormonalnej jest potrzebna również witamina B6. Składniki te można znaleźć w preparacie Ovarin.

Ovarin występuje w wygodnej do stosowania postaci tabletek, i dzięki swojemu składowi może pomóc w utrzymaniu prawidłowej gospodarki hormonalnej. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku wielu jednostek chorobowych, nie zastąpi wizyty lekarskiej.