Panadol 120mg/5ml, zawiesina doustna, dla dzieci od 3 miesiąca, 100ml

Panadol 120mg/5ml, zawiesina doustna, dla dzieci od 3 miesiąca, 100ml

15,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Panadol 120mg/5ml, zawiesina doustna, dla dzieci od 3 miesiąca, 100ml - opis produktu

Wskazania:  gorączka i bóle występujące, np.: w czasie przeziębienia i grypy, po szczepieniach; bóle różnego pochodzenia, np.: bolesne ząbkowanie, ból zębów, ból głowy, ból gardła, ból ucha; dla dzieci od 3. miesiąca życia.
 
Skład: 1ml zawiesiny zawiera 24mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70% (krystalizujący), nipasept sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona. 
 
Działanie: przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.
 
Dawkowanie: dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka: jednorazowa dawka w zależności od wagi waha się od 3,5ml do 26ml.  Do opakowania załączona jest ulotka, która zawiera szczegółowe informacje odnośnie dawkowania. Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg masy ciała/24 godz.). Maksymalny czas regularnego podawania produktu bez zalecenia lekarza wynosi 3 dni.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na paracetamol lub inne składniki leku oraz ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierających paracetamol.
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.