Panadol dla dzieci 120 mg/ 5 ml, zawiesina doustna, smak truskawkowy, 100 ml

Panadol dla dzieci 120 mg/ 5 ml, zawiesina doustna, smak truskawkowy, 100 ml

Kategorie

Panadol dla dzieci 120 mg/ 5 ml, zawiesina doustna, smak truskawkowy, 100 ml

Cena jednostkowa: 19,79 zł za 100 mililitrów

Cena
19,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Panadol dla dzieci to lek w postaci zawiesiny do ustnej o smaku truskawkowym. Substancją czynną jest paracetamol, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia. Do opakowania dołączona miarka dozująca, która pozwala na precyzyjne odmierzenie dawki Panadolu dla dzieci.

Wskazania

Lek Panadol dla dzieci stosuje się od 3. miesiąca życia w przypadku:

  • Gorączki i bólu podczas:
  • Bólu różnego pochodzenia:
    • bolesne ząbkowanie,
    • ból zębów,
    • ból głowy,
    • ból gardła,
    • ból ucha.

Skład

Skład Panadolu dla dzieci

5 ml zawiesiny Panadol dla dzieci zawiera:

  • substancja czynna: paracetamol 120 mg,
  • substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70% (krystalizujący), metylu parahydroksybenzoesan sodowy, etylu parahydroksybenzoesan sodowy, propylu hydroksybenzoesan sodowy, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona. 

Działanie

Lek Panadol dla dzieci ma działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Jak stosować Panadol u dzieci?

Już od 3 miesiąca życia można stosować Panadol dla dzieci truskawkowy. Dawkowanie ustala się wg masy ciała. 

  • Dziecko 3 miesiące (6 kg): 3,5 ml.
  • Dziecko 6 miesięcy (8 kg): 5 ml.
  • Dziecko 9 miesięcy (9 kg): 5,5 ml.
  • Dziecko 1 rok (10 kg): 6 ml.
  • Dziecko 2 lata (12,5 kg): 8 ml.
  • Dziecko 3 lata (15 kg): 9 ml.
  • Dziecko 4 lata (17 kg): 10,5 ml.
  • Dziecko 5 lat (19 kg): 12 ml.
  • Dziecko 6 lat (21 kg): 13 ml.
  • Dziecko 9 lat (30 kg): 19 ml.
  • Dziecko 12 lat (42 kg): 26 ml.
  • Podanie wyłącznie doustne.
  • Wstrząsnąć przed użyciem.
  • Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby.
  • Przed podaniem leku dziecku poniżej 2 roku życia wskazany jest kontakt z lekarzem.
  • Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy.
  • Nie należy stosować większej dawki Panadolu dla dzieci niż zalecana.
  • Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas.

Przeciwwskazania

  • Stosowanie jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.
  • Uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Niewydolności wątroby lub nerek u dziecka.

Przechowywanie

  • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek Panadol dla dzieci należy chronić od światła.

Działania niepożądane

Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeżeli wystąpią poniższe reakcje, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • uczulenia takie jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem występujące z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej, objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka i gorączką,
  • problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • zaburzeń czynności wątroby.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
  • Należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent przyjmuje następujące leki:
    • metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom),
    • kolestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi),
    • zydowudyny (lek przeciwwirusowy),
    • leków przeciwzakrzepowych w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego, leków nasennych, przeciwpadaczkowych, przeciwgruźliczych, inhibitorów MAO (leki stosowane w depresji),
    • niesteroidowych leków przeciwzapalnych (kwasu acetylosalicylowego).

 

Inrterakcje z inhibitorami MAO

  • Może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę.

 

Stosowanie leku z alkoholem

  • Nie należy pić alkoholu w czasie stosowania leku, ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Szczególnie duże ryzyko jest u osób niedożywionych i regularnie pijących alkohol.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów:
    • z niewydolnością wątroby i nerek,
    • z niedoborem enzymów: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,
    • z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji,
    • regularnie spożywających alkohol.
  • Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku ciężkiej infekcji (posocznicy), która może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej.
  • Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem jeżeli u pacjenta jednocześnie wystąpią objawy kwasicy metabolicznej.
  • Jeśli pacjent cierpi na przewlekłe bóle głowy, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Należy skontaktować się z lekarzem jeśli objawy chorobowe nie ustępują.
  • Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana.
  • W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Jeżeli gorączka nie ustąpi w ciągu 24 godzin, należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ gorączka może być objawem ciężkiej infekcji, która wymaga szybkiej diagnozy. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni.
  • Stosowanie paracetamolu może być przyczyna zafałszowanych wyników krwi niektórych badan laboratoryjnych (np. glukozy we krwi).

 

Panadol dla dzieci zawiera azorubinę, sorbitol, maltitol i estry parahydroksybenzoesanów.

  • Obecność azorubiny w leku może powodować reakcje alergiczne.
  • Lek zawiera maltitol i jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów przed zastosowaniem leku Panadol, należy skontaktować się z lekarzem.
  • Lek zawiera 771,5 mg sorbitolu w 5 ml zawiesiny. Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające Estry parahydroksybenzoesanów mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). 

 

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią bądź przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Panadol dla dzieci nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

 

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań
 

Dodatkowe informacje

  • Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
  • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpady.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego