Panadol Extra 500mg+65mg, 12 tabletek

Panadol Extra 500mg+65mg, 12 tabletek

ostatnia cena sprzedaży

Cena: 8,39 zł

Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne
Rodzaj: Lek
Producent: GLAXOSMITHKLINE

Panadol Extra 500mg+65mg, 12 tabletek - opis produktu

Wskazania: lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. 
 
Skład: 1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 500mg, kofeinę 65mg oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa (typ A). otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, triacetynę.
 
Działanie: paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 1-2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, alkoholizm, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca, bezsenność, niedobór niektórych enzymów, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.