Paracetamol Biofarm 500mg, 10 tabletek

2,29 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: BIOFARM OTC

Paracetamol Biofarm 500mg, 10 tabletek - opis produktu

Wskazania: lek Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, bólach menstruacyjnych, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.
 
Skład: 1 tabletka zawiera: sunstancję czynną: paracetamol 500mg oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
 
Dawkowanie: dorośli i młodzież: maksymalna dawka dobowa dla osób dorosłych nie powinna przekroczyć 4,0g (8 tabletek). Lek ten u dorosłych zwykle stosuje się jednorazowo w ilości od 1 do 2 tabletek. W utrzymującym się bólu przyjmuje się od 2 do 4 razy na dobę od 1 do 2 tabletek, nie częściej niż co 4 godziny. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: doustnie podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, alkoholizm, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: