Paracetamol Accord 500mg, 50 tabletek

4,39 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: ACCORD

Paracetamol Accord 500mg, 50 tabletek - opis produktu

Wskazania: lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500mg oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu staerynian.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: dorośli i młodzież powyżej 15 lat: 1 lub 2 tabletki, jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek w ciągu 24 godzin. Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30kg): połowa tabletki, maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin. Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40kg): jedna tabletka, maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin. Dzieci w wieku 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55kg): jedna tabletka, maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.

Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol, choroba nerek lub wątroby, niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistość hemolityczna, spożywanie dużej ilości alkoholu, jeśli pacjent chorujący na astmę ma nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, odwodnienie lub długotrwałe niedożywienie, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Badania nad paracetamolem nie wykazują niekorzystnego wpływu na przebieg ciąży lub stan zdrowia płodu. Podczas ciąży można stosować paracetamol w zalecanych dawkach. W trakcie ciąży, paracetamolu nie należy stosować przez dłuższy czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Chociaż paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, nie ma jakiegokolwiek działania niepożądanego na dziecko karmione piersią. Kobiety w ciąży mogą stosować paracetamol lecz w dawkach nie większych niż zalecane. W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować ostrożność.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: