Kategorie

Paracetamol Aflofarm 120 mg/ 5 ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, smak truskawkowy, 100 ml

Cena
5,29 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Gorączka np. w przebiegu przeziębienia i grypy, bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy, bóle zębów, bóle związane z ząbkowaniem, bóle po zabiegach stomatologicznych  i chirurgicznych, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe.

Skład

5ml zawiesiny zawiera: 120mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: polisorbat 80, sacharoza, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas cytrynowy bezwodny, czerwień koszenilowa (E 124), substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa (AR 0012/F), woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Doustnie; 

- dzieci w wieku od 3. do 12. miesiąca życia: 2,5-5ml zawiesiny; 
- dzieci w wieku 1-6. lat: 5-10ml zawiesiny;
- dzieci w wieku 6-12. lat: 10-20ml. 
Przed użyciem wstrząsnąć. Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny, maksymalnie do 4 dawek na dobę. U dzieci poniżej 2. lat lek należy stosować w porozumieniu z lekarzem. Nie należy podawać leku dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek, choroba alkoholowa.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek