Kategorie

Paracetamol ApteoMed 500 mg, 20 tabletek

Cena
4,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych; gorączka, np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol (170 mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (o masie ciała większej niż 50 kg): dawka jednorazowa: doustnie 1-2 tabletki, w razie konieczności można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni): 8 tabletek w dawkach podzielonych; przy stosowaniu długotrwałym (do 10 dni): po konsultacji z lekarzem, 5 tabletek w dawkach podzielonych. Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek