Kategorie

Paracetamol Biofarm 1000 mg, 10 tabletek powlekanych

Cena
6,39 zł

Produkt niedostępny

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak: bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne; bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów; gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 1000mg oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: skrobia żelowana (kukurydziana), krospowidon, powidon, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki (AguaPolish clear 09.03VF): hypromeloza 6cP, talk, glicerol.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Dorośli: dawka jednorazowa: 1 tabletka powlekana. Kolejne dawki leku należy przyjmować w odstępie co najmniej 4-6 godzin. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 4 tabletki powlekane. 

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie inhibitorów MAO, alkoholizm, odwodnienie, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistość hemolityczna, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek