Paracetamol Farmina 250mg, czopki, 10 sztuk

Paracetamol Farmina 250mg, czopki, 10 sztuk

3,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: FARMINA

Paracetamol Farmina 250mg, czopki, 10 sztuk - opis produktu

Wskazania: łagodne do umiarkowanych bóle różnego pochodzenia, obniżanie gorączki oraz leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębieniaból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. 
 
Skład: 1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 250mg oraz substancje pomocnicze: tłuszcz stały.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
 
Dawkowanie: lek Paracetamol Farmina, 250mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Dzieci od 16,6kg do 25kg (od około 3 do 7 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.