Paracetamol Farmina 250mg, czopki, 10 sztuk

3,73 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: FARMINA

Paracetamol Farmina 250mg, czopki, 10 sztuk - opis produktu

Wskazania: ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
 
Skład: 1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 250mg oraz substancje pomocnicze: tłuszcz stały.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
 
Dawkowanie: lek Paracetamol Farmina, 250mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Dzieci od 16,6kg do 25kg (od około 3 do 7 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: