Paracetamol Farmina 125 mg, czopki, 10 sztuk

Paracetamol Farmina 125 mg, czopki, 10 sztuk

Kategorie

Paracetamol Farmina 125 mg, czopki, 10 sztuk

Cena jednostkowa: 0,45 zł za 1 sztukę

Cena
4,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Paracetamol Farmina 125 mg to lek w postaci czopków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania u niemowląt i dzieci. W swoim składzie zawiera substancję czynną paracetamol. 

Wskazania

Lek Paracetamol Farmina 125 mg stosuje się w:

  • bólach i gorączka różnego pochodzenia, np. podczas ząbkowania, po szczepieniach,
  • leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębień.

Skład

1 czopek zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol (Paracetamolum 125 mg),
  • substancja pomocnicza: tłuszcz stały. 

Działanie

Lek Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Dzieci o wadze od 8,3 kg do 12,5 kg (od około 9 do 24 miesiąca): 1 czopek 3 do 4 razy na dobę.
  • Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
  • Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowe informacje o Paracetamol Farmina

  • Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka. Przybliżony wiek został podany jako wartość orientacyjna. Zaleca się stosować jednorazowo od 10 mg do 15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała.
  • Lek przeznaczony do stosowania doodbytniczego.
  • Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.
  • Ciężka niewydolność nerek.
  • Ciężka niewydolność wątroby.

Przechowywanie

  • Paracetamol Farmina należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Lek Paracetamol Fermina, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku.

 

Rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy.

 

Bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000):

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej);
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, równiez tych wydawanych bez recepty.
  • W szczególności należy poinformować o stosowaniu, poniżysz leków:
    • karbamazepina, fenobarbital, fenytoina (leki stosowane w padaczce);
    • omeprazol (lek stosowany w chorobie wrzodowej żołądka);
    • ryfampicyna (antybiotyk);
    • zydowudyna (lek przeciwwirusowy);
    • leki zawierające dziurawiec;
    • leki zawierające etanol (np. niektóre tradycyjne leki ziołowe);
    • probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej);
    • warfaryna (lek przeciwzakrzepowy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
  • Należy ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek.
  • Należy ostrożnie stosować u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Podmiot odpowiedzialny

Farmina Sp. z o.o.
ul. Lipska 44
30-721 Kraków

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego