Kategorie

Paracetamol Farmina 250 mg, czopki, 10 sztuk

Cena
4,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Łagodne do umiarkowanych bóle różnego pochodzenia, obniżanie gorączki oraz leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia, ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. 

Skład

1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 250mg oraz substancje pomocnicze: tłuszcz stały.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Lek Paracetamol Farmina, 250mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Dzieci od 16,6kg do 25kg (od około 3 do 7 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek