Kategorie

Paracetamol Farmina 50 mg, czopki dla niemowląt, 10 sztuk

Cena
7,29 zł

Produkt niedostępny

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia oraz leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia, obniżanie gorączki.

Skład

1 czopek zawiera 50 mg paracetamolu (Paracetamolum), substancja pomocnicza; tłuszcz stały. 

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesięcy) – 1 czopek 3-4 razy na dobę.

Od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku) – 2 czopki 3 do 4 razy na dobę.

Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek