Kategorie

Paracetamol Galena 120 mg/ 5 ml, syrop, 100 ml

Cena
9,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Ból różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne); gorączka w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Skład

5ml syropu (1/3 miarki) zawiera 120mg Paracetamolum (paracetamolu) oraz substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoców leśnych, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Zalecana dawka u dzieci wynosi 10 do 15mg/kg masy ciała co 4 godziny maksymalnie 4 razy na dobę. Przykładowo: dzieci po 3. miesiącu życia (6kg): 2,5ml; dzieci od 6. do 12. miesiąca życia (8-10kg): 5ml; dzieci od 2. lat do 4. lat (12,5-17kg): 7,5ml; dzieci od 5. lat do 6. lat (19-21kg): 10ml; dzieci po 9. roku życia (30kg): 12,5ml; dzieci po 11. roku życia (36kg): 15ml; dzieci po 12. roku życia (42kg): 17,5ml. Maksymalna dawka dobowa u dzieci wynosi 60 mg/kg mc. Dawkowanie ustala się na podstawie masy ciała dziecka. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza. U dorosłych zaleca się: 0,3-1g co 4 godziny do 4 razy na dobę, maksymalnie 4g na dobę. Dawki większe są toksyczne. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu.

Przeciwwskazania

Uczulenie na substancję czynną paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2. tygodni po ich odstawieniu; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek