Kategorie

Paracetamol Hasco 120 mg/ 5 ml, zawiesina doustna dla dzieci od urodzenia, smak truskawkowy, 150 g

Cena
9,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu), dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy) dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia; u niemowląt od 0 do 3. miesiąca życia (o masie ciała do 4kg): leczenie objawowe gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
 

Skład

5ml zawiesiny zawiera 120mg paracetamolu (Paracetamolum) oraz substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza; jednorazowa dawka, w zależności od wieku i masy ciała dziecka, waha się od 2,5ml do 28,5ml leku. Szczegółowe informacje zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek