Kategorie

PC 30 V, płyn do pielęgnacji skóry narażonej na ucisk i otarcia, 250 ml

Cena jednostkowa: 27,96 zł za 100 mililitrów

Cena
69,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Płyn do pielęgnacji skóry narażonej na ucisk i otarcia PC 30 V to produkt kosmetyczny do używania na skórę, która jest narażona na ucisk i otarcia. Polecany także do powstałych zmian na skórze, które zostały wywołane czynnikami mechanicznymi, takimi jak: ucisk czy otarcie, czynnikami chemicznymi, takimi jak: pot, mocz i kał w przebiegu nietrzymania moczu lub kału, a także po oparzeniach I stopnia.  

Środek do pielęgnacji skóry zawiera składniki aktywne, które pomagają działać przeciw powstawaniu odleżyn i owrzodzeń oraz wzmacniać i uelastyczniać skórę, która ma mniejszą odporność na czynniki zewnętrzne i poprawiać jej naturalne funkcje. Wspierają w procesach antybakteryjnych, antyseptycznych i przeciwzapalnych oraz w uszczelnianiu naczyń krwionośnych. Wspomagają działania przeciw obrzękom, a także uczuciu napięcia naskórka. Formuła zawiera: 

  • dekspantenol, który wspiera regenerację i uelastycznianie skóry, 
  • wyciąg z kwiatów rumianku, który wspomaga łagodzenie podrażnionej skóry, 
  • wyciąg z nasion kasztanowca, który wspiera działania przeciw powstawaniu obrzęków, 
  • alantoinę, która wspomaga przyspieszanie procesu regeneracji skóry. 

Płyn do pielęgnacji skóry szybko się wchłania, a formuła nie pozostawia tłustego filmu. Płyn na odleżyny jest transparentny, co pomaga kontrolować stan skóry. Produkt w wygodnej butelce

Zastosowanie

  • PC 30V jest przeznaczony do stosowania w celu profilaktycznym u osób, które są długotrwale unieruchomione, noszą protezy ortopedyczne, pasy przepuklinowe lub opatrunki gipsowe. 
  • Odpowiedni na powstałe zmiany na skórze wywołane przez czynniki mechaniczne, takie jak ucisk czy otarcie, czynniki chemiczne, takie jak pot, mocz i kał w przebiegu nietrzymania moczu lub kału i po oparzeniach I stopnia.  
  • Wskazany do używania na skórę narażoną na ucisk i otarcia. 

Sposób użycia

  • Powierzchnie skóry skropić preparatem PC 30 V, następnie lekko wmasować i pozostawić do wchłonięcia.
  • Stosować 3 razy dziennie.

Składniki (INCI)

Butylene Glycol, Aqua, Panthenol (pantenol), Aesculus Hippocastanum (kasztanowiec pospolity), Chamomilla Recutita (rumianek pospolity), Rosmarinus Officinalis (rozmaryn lekarski), Allantoin (alantoina), Mentha Viridis (mięta zielona).

Dodatkowe informacje

W profilaktyce zmian odleżynowych nie zaleca się obciążać posmarowanego obszaru zaraz po nałożeniu produktu. 

Cechy produktu

Postać
Cecha specjalna
Rodzaj skóry
Rejestracja