Kategorie

PC 30 V, płyn do pielęgnacji skóry narażonej na ucisk i otarcia, 250 ml

Cena jednostkowa: 29,60 zł za 100 mililitrów

Cena
73,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Preparat PC 30 V jest przeznaczony do stosowania na skórę narażoną na ucisk i otarcia w celu zapobiegania podrażnieniom i stanom zapalnym. Jest także pomocny w przypadku już powstałych zmian na skórze wywołanych czynnikami mechanicznymi (np. ucisk i otarcie), czynnikami chemicznymi (np. pot, mocz i kał w przebiegu nietrzymania moczu lub kału), jak również po oparzeniach I stopnia. U pacjentów szczególnie narażonych - długotrwale unieruchomionych, stosujących protezy - preparat PC 30 V zapobiega powstawaniu odleżyn i owrzodzeń. Płyn PC 30 V działa antybakteryjnie. Wzmacnia skórę, która staje się odporniejsza na czynniki zewnętrzne, oraz poprawia jej naturalne funkcje. Dekspantenol, jako prowitamina B5, regeneruje skórę i zwiększa jej elastyczność. Wyciąg z kwiatów rumianku działa łagodząco na podrażnioną skórę oraz wpływa korzystnie na przemianę materii. Wyciąg z nasion kasztanowca zapobiega powstawaniu obrzęków. Alantoina przyspiesza proces regeneracji skóry. 1,3-butandiol wzmacnia skórę i poprawia jej napięcie.

Zastosowanie

Leczenie odleżyn i owrzodzeń.

Sposób użycia

  • Powierzchnie skóry skropić preparatem PC 30 V, następnie lekko wmasować i pozostawić do wchłonięcia.
  • Stosować 3 razy dziennie.
  • W trakcie profilaktyki zmian odleżynowych zaleca się, by nie obciążać posmarowanej powierzchni zaraz po naniesieniu preparatu.

Składniki (INCI)

Butylene Glycol, Aqua, Panthenol (pantenol), Aesculus Hippocastanum (kasztanowiec pospolity), Chamomilla Recutita (rumianek pospolity), Rosmarinus Officinalis (rozmaryn lekarski), Allantoin (alantoina), Mentha Viridis (mięta zielona).