Persen forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, 40 kapsułek

Persen forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, 40 kapsułek

Kategorie

Persen forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, 40 kapsułek

Cena jednostkowa: 4,87 zł za 10 kapsułek

Cena
19,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Roślinny lek Persen Forte zawierający wyciągi z korzenia kozłka, liści melisy i liści mięty przeznaczonym do stosowania podczas łagodnych stanów napięcia nerwowego i podczas trudności w zasypianiu.

Wskazania

Łagodne stany napięcia nerwowego, trudności w zasypianiu.

Skład

1 kapsułka zawiera: suche wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego 87,5mg, liści melisy 17,5mg i liści mięty 17,5mg. Pozostałe składniki to: magnez tlenku, laktoza jednowodna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu sterynian. Otoczka kapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171).

Działanie

Uspokajające.

Dawkowanie

Kapsułkę można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając niewielką ilością wody. Dorośli w tym osoby w podeszłym wieku i młodzież powyżej 12 lat: w łagodnych stanach napięcia nerwowego 1 lub 2 kapsułki dwa, lub trzy razy na dobę. Trudności w zasypianiu: 2 kapsułki na jedną lub pół godziny przez snem. Działanie lecznicze obserwuje się w okresie od 2 do 4 tygodni.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania leku Persen u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania leku przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Przechowywanie

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Przetwory z korzenia kozłka lekarskiego mogą spowodować objawy ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności lub bóle skurczowe w jamie brzusznej. Po zażyciu mięty pieprzowej mogą nasilić się objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, zwłaszcza zgaga.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania leku Persen forte i syntetycznych leków uspokajających. Podczas stosowania tego leku nie należy pić napojów alkoholowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 6 kapsułek. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 14 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Osoby z kamicą żółciową lub jakąkolwiek chorobą dróg żółciowych powinny stosować preparaty zawierające liść mięty z zachowaniem ostrożności, a osoby z refluksem żołądkowo-przełykowym powinny unikać ich stosowania, gdyż mogą nasilić zgagę. Jeżeli stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersi, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku. Należy zachować ostrożność, gdyż Persen forte może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Lek Pharmaceuticals d.d.
Verovskova 57
1526 Ljubljana, Słowenia

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego