Persen forte 87,5mg + 17,5mg + 17,5mg, 20 kapsułek

Persen forte 87,5mg + 17,5mg + 17,5mg, 20 kapsułek

Cena: 16,79 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: ALVOGEN

Persen forte 87,5mg + 17,5mg + 17,5mg, 20 kapsułek - opis produktu

Wskazania: persen forte jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym tradycyjnie w dolegliwościach ze strony układu nerwowego, takich jak niepokój, napięcie nerwowe i zaburzenia snu.

Skład: 1 kapsułka zawiera: 125 mg wyciągu z kozłka lekarskiego, 25 mg wyciągu z melisy, 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej oraz substancje pomocnicze: magnezu tlenek, laktoza, talk, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek. Skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, żelaza tlenek (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Działanie: dolegliwości ze strony układu nerwowego.

Dawkowanie: kapsułki należy przyjmować z niewielką ilością płynu.
Dorośli: 1 – 2 kapsułki 2 do 3 razy na dobę, jako środek uspokajający. W przypadku trudności z zasypianiem i w zaburzeniach snu zaleca się 2 kapsułki przed snem. Czas trwania leczenia nie jest ograniczony. 

Przeciwwskazania: u osób nie tolerujących waleriany. Ze względu na brak stosownych badań klinicznych, lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią tylko po konsultacji z lekarzem. Kapsułki persen forte zawierają laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
 
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Pacjenci przyjmujący 2 kapsułki 2 do 3 razy na dobę nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych przez około 2 godziny po zażyciu leku.