Kategorie
PHARMACERIS T, Pureretinol, krem z retinolem na trądzik wieku dorosłego, na noc, 40ml

PHARMACERIS T, Pureretinol, krem z retinolem na trądzik wieku dorosłego, na noc, 40ml

45,69 Cena brutto
Cena jednostkowa: 114,23 zł za 100 ml

Rodzaj: Dermokosmetyk

Producent: PHARMACERIS

PHARMACERIS T, Pureretinol, krem z retinolem na trądzik wieku dorosłego, na noc, 40ml - opis produktu

Krem oparty na wysokim stężeniu czystego 0,3% retinolu w kremie wykazuje zrównoważone działanie przeciwtrądzikowo-przeciwzmarszczkowe, stanowiąc skuteczną kurację przywracającą prawidłowe funkcjonowanie skóry w okresie zmian hormonalnych. Zamknięcie retinolu w mikrosferycznych, ceramidowych nośnikach zapewnia jego stabilność i zabezpiecza go przed utlenieniem, skutecznie likwidując nasilone trądzikowe zmiany hormonalne (grudki, krostki, wykwity) oraz hamując ponowne ich nawracanie. Retinol przywraca homeostazę, zmniejszając nadmierne wydzielanie sebum oraz odblokowując i zwężając pory. Wykazuje jednocześnie bardzo silne działanie przeciwzmarszczkowe. Konstruuje włókna kotwiczące pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, spłycając głębokość i zmniejszając liczbę oraz objętość zmarszczek i bruzd. Efektem regularnego stosowania kremu jest właściwe napięcie i widoczne wygładzenie tekstury naskórka. Dla zbilansowania komfortu skóry, w recepturze zastosowano nawilżające i odżywcze składniki emolientowe (wyciąg z lilii, masło Shea, wosk z oliwek, olej bawełniany) oraz 4% biomimetycznego skwalanu, wzmacniającego barierę lipidową naskórka.
 
Wskazania: na noc dla osób dorosłych, wymagających efektywnego działania przeciwtrądzikowego wraz z działaniem przeciwzmarszczkowym.
 
Sposób użycia: krem stosować codziennie na noc na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, om?ając okolice oczu i ust. W trakcie stosowania produktu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie i łuszczenie się naskórka, które są naturalną reakcją skóry. Na dzień konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej min. SPF 30.
 
Główne składniki: retinol 0,3%, masło Shea, wosk z oliwek, skwalan biomimetyczny, olej bawełniany
 
Preparat nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i pacjentów w trakcie kuracji doustnymi retinoidami.