Kategorie

Pirolam 10 mg/ g, zawiesina na skórę, 20 g

Cena
15,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Inne wersje tego produktu

Wskazania

W leczeniu grzybic skóry gładkiej, leczeniu grzybic skóry owłosionej, leczeniu grzybic stóp, leczeniu grzybic podudzi.

Skład

1 gram zawiesiny na skórę zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą. Pozostałe składniki to: glikol propylenowy, alkohol benzylowy, parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, kwas mlekowy, makrogolu eter cetostearylowy, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwgrzybicze, przeciwzapalne.

Dawkowanie

Stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat: lek stosuje się miejscowo na skórę. Zwykle lek Pirolam stosuje się 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia. Leczenie należy prowadzić aż do ustąpienia objawów chorobowych. Optymalny czas leczenia wynosi 3 tygodnie. Aby zapobiec nawrotowi choroby zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych. Jeśli objawy nie ustąpią po 4 tygodniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować opatrunków i plastrów.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na cyklopiroks z olaminą lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli pacjent ma grzybicze zakażenie oka, okolic oczu lub pochwy, u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja
lek