Plomb-R, tymczasowe wypełnienie zęba, 3 g

Plomb-R, tymczasowe wypełnienie zęba, 3 g

Kategorie

Plomb-R, tymczasowe wypełnienie zęba, 3 g

Cena
31,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Preparat Plomb-R, dzięki zawartym składnikom zabezpiecza ząb przed nadwrażliwością związaną z bolesną reakcją na ciepło i zimno, przed nadwrażliwością związaną z dostawaniem się pokarmu (np. przed bolesną reakcją na słodkie i kwaśne) oraz przed czynnikami zewnętrznymi, jak bakterie i resztki jedzenia. Ponadto zabezpiecza również język i policzki przed ostrymi krawędziami szkliwa i chroni przed bolesnym uciskiem na dziąsło w miejscu gdzie brakuje zęba.
 
Plomb-R jest preparatem na bazie tlenku cynku, tymczasowo zabezpieczającym ubytki w zębach. Jest gotowy do użytku, nie wymaga mieszania.

Zastosowanie

Preparat stomatologiczny (na bazie tlenku cynku) do samodzielnego wypełniania ukruszonego zęba lub ubytku po wypadnięciu plomby. Do stosowania zarówno w zębach stałych, jak i mlecznych.

Sposób użycia

Wyciśnij niewielką ilość preparatu Plomb-R. Włóż do zęba, który wymaga wypełnienia i delikatnie zagryź. Pasta stwardnieje w kontakcie ze śliną. Odczekaj minutę, a następnie przepłucz usta ciepłą wodą, wypluj. Przez co najmniej 15 minut nie zagryzaj i nie dociskaj wypełnienia w zębie. Jak najszybciej udaj się do stomatologa. W przypadku zębów, do których dostęp jest utrudniony, użyj szpatułki znajdującej się w opakowaniu. W przypadku bardzo dużych ubytków lub bólu, niezwłocznie zgłoś się do lekarza stomatologa. W warunkach niskiej temperatury otoczenia wyciśnięcie preparatu z aplikatora może być utrudnione. Wówczas najpierw rozgrzej aplikator w dłoni, a następnie ponownie spróbuj wycisnąć preparat. 

Składniki

Tlenek cynku.

Ważne wskazówki

Nie stosować na odsłoniętą miazgę, ogólnie stany zapalne miazgi.
Po wyciśnięciu preparatu nie można ponownie umieszczać w aplikatorze.
Plomb-R nie przykleja się zębów, służy jedynie do wypełniana ubytków w zębach.
Nie używać w sposób ciągły dłużej niż przez 28 dni.
Po użyciu dokładnie zamknąć aplikator. 
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Dystrybutor

Trident S.A.
ul. Średnia 15/4
41-200 Sosnowiec

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego