Płyn Lugola 10mg+20mg, 40g

Płyn Lugola 10mg+20mg, 40g

6,97 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: COEL

Płyn Lugola 10mg+20mg, 40g - opis produktu

Wskazania: zewnętrznie do odkażania skóry, przemywania drobnych zranień i otarć. Po rozcieńczeniu wodą stosuje się do płukania gardła, po rozcieńczeniu gliceryną do pędzlowania migdałków. 
 
Skład: 1g płynu zawiera: substancje czynne: jod 10mg, jodek potasu 20mg.
 
Działanie: antyseptyczne.
 
Dawkowanie: zewnętrznie, jako środek antyseptyczny na skórę, roztwór nierozcieńczony. Do płukania gardła: 10 kropli roztworu na szklankę (200ml) wody. Do usuwania nalotu z migdałków: 10 kropli na kieliszek (50ml) gliceryny. Doustnie wyłącznie w dawkach indywidualnie uzgodnionych z lekarzem. Należy rozpuścić zalecaną ilość preparatu w szklance wody, mleka lub soku, aby uniknąć podrażnienia żołądka.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na rany i oparzenia. Nie stosować przy nadwrażliwości na jod, nadczynności tarczycy, gruźlicy płu, zapaleniu opryszczkowym skóry (choroba Duhringa). Nie stosować u noworodków i niemowląt. Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować ze związkami rtęci.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.