Poduszka elektryczna, Rossmax HP4060A

Poduszka elektryczna, Rossmax HP4060A

108,99 Cena brutto
Cena jednostkowa: 108,99 zł za 1 sztukę
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Poduszka elektryczna, Rossmax HP4060A - opis produktu

Poduszka elektryczna ROSSMAX
 
Cechy produktu:
– rozmiar XXL 40 x 60 cm
– zabezpieczenie przed przegrzaniem
– szybkie nagrzewanie
– 4 zakresy temperatury
– równomierne nagrzewanie
– zdejmowany pokrowiec z możliwością prania
– miły i przytulny materiał pokrowca
– sterownik z wyświetlaczem LED
 
Gwarancja: 2 lata.
 
Zestaw zawiera:
- instrukcję obsługi,
- adapter,
- kontroler.

Poduszka elektryczna – jak wybrać tę odpowiednią?

Terapia ciepłem naprawdę istnieje i potrafi przynieść dużą ulgę w bólu. Nie bez powodu chętnie decydujemy się na zakup produktu, jakim jest poduszka elektryczna. Prosta w zastosowaniu, a dzięki wydzielaniu ciepła będąca w stanie przynieść ulgę w wielu dolegliwościach. Jak wybrać tę najlepszą?

Jak działa poduszka elektryczna?

Poduszka elektryczna po podłączeniu do gniazdka elektrycznego zaczyna wydzielać ciepło. Im większa jest jej moc, tym szybciej i mocniej się nagrzewa. Przeważnie możliwa jest regulacja stopnia ciepła, by jego poziom dostosować do własnych potrzeb. Taką poduszkę można stosować przez cały rok, choć najchętniej użytkowana jest w sezonie jesienno-zimowym, kiedy zachodzi potrzeba ogrzania na przykład stóp, kolan czy zmarzniętych rąk.

Terapia ciepłem potrafi również przynieść ulgę w różnych jednostkach chorobowych. Ciepło powoduje poprawę krążenia krwi. Dochodzi do rozszerzania się naczyń krwionośnych, a także rozluźnienia mięśni oraz miejscowego łagodzenia bólu. Z tego względu poduszka elektryczna może być stosowana w bólach kręgosłupa, stawów i mięśni. Sprawdza się w łagodzeniu dolegliwości reumatycznych, rwy kulszowej i bólach spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi. Może być stosowana w przypadku przykurczów, urazów i stłuczeń, dolegliwości występujących po stronie układu moczowego, jak i w zapaleniu zatok.

W jaki sposób dobrać poduszkę elektryczną

Wybierając poduszkę elektryczną, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę czy kolor, ale przede wszystkim na parametry, a także kształt oraz prostotę obsługi.

Powinna zainteresować nas moc, bo im jest ona wyższa, tym szybciej poduszka będzie się nagrzewać, a ma to ogromne znaczenie dla łagodzenia nasilających się dolegliwości bólowych. Wyższa moc przekłada się jednak na większy pobór energii, poza tym to kwestia bezpieczeństwa użytkowania. Ten parametr powinien być dobrany indywidualnie. Ważne jest, by poduszka elektryczna umożliwiała regulację stopnia otrzymywanego ciepła, ponieważ zbyt wysoka temperatura może podrażniać wrażliwą skórę.

Wymiary i kształty, jakie przyjmuje poduszka elektryczna, mają znaczenie dla obszarów ciała, które będą ogrzewane. Mniejsze poduszki to ciepło skierowane na konkretną powierzchnię, nawet tę niewielką, bez zbędnego przegrzewania innych partii ciała, które tego nie wymagają. Im większy obszar ma być ogrzewany, tym większy powinien być wymiar poduszki. Z kolei kształty, prostokątne, kwadratowe czy okrągłe, to kwestia indywidualnego wyboru.

Na komfort użytkowania wpływ będzie mieć zastosowany materiał zewnętrzny. Powinien być on przyjazny dla skóry i miły w dotyku. Jeśli dodatkowo nadaje się do zdejmowania, łatwiej będzie utrzymać go w czystości. Wypełnienie z kolei nie może powodować odkształcania się poduszki. Nie bez znaczenia jest prostota użytkowania, szczególnie ważna dla osób starszych.

Na koniec pozostaje jeden z najważniejszych aspektów, czyli bezpieczeństwo użytkowania. Najlepsze poduszki elektryczne zaoferują opatrzenie certyfikatem i znakiem CE potwierdzającym spełnianie norm europejskich oraz możliwość w pełni bezpiecznego korzystania.