Polibiotic 5 mg + 5000j.m + 400j.m, maść, 10 saszetek po 1 g

Polibiotic 5 mg + 5000j.m + 400j.m, maść, 10 saszetek po 1 g

Kategorie

Polibiotic 5 mg + 5000j.m + 400j.m, maść, 10 saszetek po 1 g

Cena jednostkowa: 12,19 zł za 10 saszetek

Cena
12,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Do stosowania przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach i owrzodzeniach skóry.

Skład

1g maści zawiera 5mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas) oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum), oraz substancję pomocniczą wazelinę białą.

Działanie

Bakteriobójcze (zabezpiecza rany przed zakażeniem).

Dawkowanie

Podanie na skórę. Oczyścić miejsce zranienia i pokryć niewielką ilością leku. Lek Polibiotic należy nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry 2 do 5 razy na dobę. Miejsce po nałożeniu leku można przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte. Nie stosować dłużej niż przez 7 dni. Po ukończeniu leczenia nie należy ponownie stosować leku Polibiotic przed upływem 3 miesięcy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; w przypadku zaburzeń słuchu; nie stosować do oczu, na błony śluzowe, na głębokie kłute rany, ciężkie oparzenia lub duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i ich ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, neurotoksyczność). Nie należy stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12. roku życia.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego