ZZZ Polibiotic, maść, 1 saszetka 1g

ostatnia cena sprzedaży
1,59 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: AFLOFARM

ZZZ Polibiotic, maść, 1 saszetka 1g - opis produktu

Wskazania: do stosowania przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach i owrzodzeniach skóry.

Skład: 1g maści zawiera 5mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas) oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum). Inny składnik leku to: wazelina biała.

Działanie: bakteriobójcze (zabezpiecza rany przed zakażeniem).

Dawkowanie: podanie na skórę. Oczyścić miejsce zranienia i pokryć niewielką ilością leku. Lek Polibiotic należy nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry 2 do 5 razy na dobę. Miejsce po nałożeniu leku można przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte. Nie stosować dłużej niż przez 7 dni. Po ukończeniu leczenia, nie należy ponownie stosować leku Polibiotic przed upływem 3 miesięcy.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; w przypadku zaburzeń słuchu; nie stosować do oczu, na błony śluzowe, na głębokie kłute rany, ciężkie oparzenia lub duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i ich ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, neurotoksyczność). Nie należy stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią, oraz u dzieci poniżej 12. roku życia.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: