Kategorie

Półmaska filtrująca FS-O/30V, klasa FFP3, 1 sztuka

Cena jednostkowa: 16,99 zł za 1 sztukę

Cena
16,99 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

Półmaska filtrująca FS-O/30V FFP3 służy do ochrony dróg oddechowych użytkownika przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza. Nadany wstępnie kształt w obrębie nosa w połączeniu z klasycznym zaciskiem nosowym stanowi skuteczne doszczelnienie. Zastosowany zawór wydechowy pozwala na swobodniejsze pozbycie się nadmiaru pary wodnej i dwutlenku węgla spod czaszy półmaski poprawiając w ten sposób komfort pracy użytkownika oraz przedłużając jej żywotność. Klasa: P3.

Sposób użycia

Przed założeniem należy ukształtować zacisk nosowy na palcu wskazującym (w przypadku półmaski z zaciskiem nosowym), przyłożyć półmaskę do twarzy i ją dopasować tak, aby uzyskać najlepsze przyleganie od wysokości nosa do brody, a następnie: załóż półmaskę tak, aby taśmy zagłowia znajdowały się jedna na części potylicznej głowy, a druga na karku. Doszczelnij zacisk nosowy w okolicach nosa. Sprawdź, czy półmaska jest założona prawidłowo i szczelnie przylega to twarzy-przyłóż dłonie do czaszy i wydmuchnij powietrze, jeżeli czujesz, że powietrze ucieka przy zacisku nosowym popraw jego kształt, w innym przypadku sprawdź i wyreguluj przyleganie taśm zagłowia.

Cechy produktu

- Zawór wydechowy.
- Zacisk nosowy dla doszczelnienia półmaski w obrębie nosa.
- Uszczelka nosowa z pianki polietylenowej.
- Zapinki taśm nagłowia do regulacji długości taśm nagłowia.

Ostrzeżenia

Zabrania się stosowania półmaski w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 17%), wobec tego użycie w przestrzeniach o niewielkiej kubaturze takich jak kanały, studzienki, zbiorniki jest niedozwolone. Półmaska nie chroni również przed zanieczyszczeniami w postaci par i gazów substancji szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia. Nie używać podczas gaszenia pożarów. Półmaska nie dostarcza tlenu. Osobom o nieogolonej lub brodatej twarzy półmaska nie zapewni odpowiedniej szczelności.

Dodatkowe informacje

Maska posiada certyfikat: wydany przez CIOP PIB zgodny z UE 2016/425.

Kod producenta: FS-O/30V FFP3

Producent

Filter Service Sp. z.o o.
ul. Sadowa 7a
95-100 Zgierz