Polprazol Acidcontrol 10 mg, 14 kapsułek dojelitowych twardych

Polprazol Acidcontrol 10 mg, 14 kapsułek dojelitowych twardych

Cena: 11,39 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: POLPHARMA
Grupa: Polprazol

Polprazol Acidcontrol 10 mg, 14 kapsułek dojelitowych twardych - opis produktu

Wskazania: objawy cofania się treści żołądkowej do przełyku (refluks żołądkowo-przełykowy), objawowe leczenie dolegliwości pieczenia w przełyku (zgaga).

Skład: 1 kapsułka zawiera granulki dojelitowe po 10mg omeprazolu. Pozostałe składniki leku to: sacharoza, ziarenka (zawierające skrobie kukurydzianą i sacharozę), karboksymetyloskrobię kukurydzianą i sacharozę), karboksymetylocskrobia sodowa (typ A), sodu laurylosiarczan, powidon K30, potasu oleinian, kwas oleinowy, hypromeloza, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, tytanu dwutlenek (E171), talk. 

Otoczka kapsułki: hypromeloza, karagen, potasu chlorek, tlenek żelaza czerwony, czerwień Allura AC (E 129), tytanu dwutlenek (E 171), żółcień pomarańczowa (E 110).

Działanie: omeprazol hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, zmniejszając drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk u pacjentów, u których występuje cofanie treści żołądkowej do przełyku.

Dawkowanie: lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zwykle stosowana dawka to dwie kapsułki 10 mg raz na dobę przez 14 dni. Jeżeli objawy nie ustąpią po tym czasie należy skontaktować się z lekarzem. W celu uzyskania poprawy objawów może być konieczne przyjmowanie kapsułek przez 2-3 kolejne dni.

Zaleca się przyjmowanie kapsułek rano. Kapsułki można przyjmować łącznie z posiłkiem lub na czczo.

Należy połykać kapsułki w całości, popijając pół szklanki wody. Nie wolno żuć ani kruszyć kapsułek. Jest to ważne, ponieważ kapsułki zawierają granulki dojelitowe, które zapobiegają rozkładowi leku przez kwas zawarty w żołądku. Jest ważne, aby granulki nie uległy uszkodzeniu.

Przeciwwskazania: Omeprazol jest przeciwwskazany u pacjentów z nadwrażliwością na omeprazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Omeprazol jest przeciwwskazany u pacjentów przyjmujących atazanawir, ze względu na ryzyko znacznego zmniejszenia stężenia atazanawiru.