Kategorie
Gemini.pl

Artykuły

X - Beauty Week
X - Nowości
X - Męska strefa
X - Produkty z gratisem
X - Niezbędnik majówkowy
3

Czym są tabletki do mycia zębów?

Słuchaj artykułu

Coraz większe zainteresowanie społeczeństwa kwestiami zdrowotnymi powoduje nieustanne pojawianie się nowych produktów na rynku. Producenci starają się dotrzeć do jak najszerszej grupy osób, proponując ciekawe rozwiązania. Jednym z nich są tabletki do mycia zębów. Jest to ciekawy produkt, który może zastąpić pastę. Tabletki do mycia zębów mają niewielki rozmiar i doskonale myją zęby, w związku z czym ich stosowanie wiąże się z dużą wygodą. Więcej na ich temat dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym są tabletki do mycia zębów?

Jakie są zalety tabletek do mycia zębów? 

  • Tabletki doskonale wygładzają zęby
  • Pod wpływem stosowania tabletek powierzchnia zębów jest mniej podatna na gromadzenie się osadu oraz przebarwienia. 
  • Tabletki pozwalają utrzymać zęby w czystości i zdrowiu. 
  • Na skutek zawartej w tabletkach celulozy zęby są delikatnie polerowane. Przeciwdziała to tworzeniu się płytki nazębnej. 
  • Ich skład spełnia wymagania zdrowotne. 
  • ekologiczne – sprzedawane w małych saszetkach, mogą być później przechowywane w pojemnikach wielokrotnego użytku. Znacznie ogranicza to zanieczyszczenie środowiska. 
  • Tabletki są bardzo wygodne w podróży – ze względu na niewielki rozmiar wystarczy spakować odpowiednią ilość tabletek (po dwie na każdy dzień) do małego pudełeczka. Dodatkowo tabletki w przeciwieństwie do pasty nie mogą się rozlać w torbie podróżnej. 

Tabletki i proszki do mycia zębów
Ciesz się darmową dostawą przy zakupie wybranych produktów!

Co zawierają tabletki do mycia zębów? 

Tabletki do mycia zębów zawierają celulozę mikrokrystaliczną, która doskonale wygładza zęby. Nowo powstałe cząstki na powierzchni zęba łatwo się odrywają. Zapobiega to tworzeniu się płytki nazębnej. Tabletki występują w postaci zawierającej fluorek sodu oraz bez tego składnika. Fluorek sodu odpowiada za remineralizację szkliwa. Może okazać się pomocny u osób z początkową próchnicą. Nie każdy pacjent potrzebuje na co dzień fluoru, dlatego dostępne są dwie wersje tabletek. Tabletki zawierają środek powierzchniowo czynny, który ma właściwości pieniące i oczyszczające, a także stevię, zapewniającą przyjemny smak i zapach produktu. Zawarta w tabletkach krzemionka dodatkowo czyści zęby oraz pomaga usunąć płytkę nazębną. Wodorowęglan sodu oraz witamina C to składniki, które regulują pH, wpływając stymulująco na produkcję śliny. Składnikiem tabletek jest także guma ksantanowa, która jest odpowiedzialna za odpowiednią konsystencję produktu oraz eugenol, nadający przyjemny smak. Tabletki są pozbawione konserwantów. 

Jak stosować tabletki do mycia zębów? 

Jedna saszetka wystarcza na 2 miesiące (gdy myjemy zęby dwa razy dziennie). Do mycia zębów tymi tabletkami powinniśmy używać szczoteczki z miękkim włosiem. Mycie zębów rozpoczynamy od włożenia tabletki do ust, rozgryzienia jej i połączenia ze śliną. Następnie należy szczotkować zęby zwilżoną szczoteczką. Mycie zębów powinno trwać około 2-3 minuty. Następnie należy wypłukać jamę ustną. Nie powinno się połykać śliny wraz ze składnikami tabletki. 

Czy tabletki do mycia zębów mogą na stałe zastąpić pastę? 

Tabletki do mycia zębów to ciekawa alternatywa dla pasty do zębów i nic nie stoi na przeszkodzie, aby na stałe zagościły w codziennej higienie jamy ustnej. Świetnie sprawdzą się w podróży ze względu na swój niewielki rozmiar i możliwość zabrania takiej ilości, jaką wykorzystamy. 

Przeczytaj również:
Najczęstsze błędy podczas mycia zębów
Periodontologia – co to jest?


Źródła
Zwiń
Rozwiń

Źródła: 

  1. https://gemini.pl/denttabs-tabletki-do-mycia-zebow-bez-fluoru-smak-mietowy-125-tabletek-0076622. 
  2. Sznitowska M., Farmacja Stosowana, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017. 
  3. https://hancockvillagedental.com/are-chewable-toothpaste-tabs-reliable/.
Daj nam znać, co myślisz o tym artykule

Wpisz swój komentarz...
Imię

Masz pytanie, szukasz porady?
Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.
Zapytaj farmaceutę