Jeśli dotychczasowe działania nie przyniosły skutku, zalecałabym skonsultować się z dermatologiem.  Ślady po bliznach można spróbować zmniejszyć, używając żeli silikonowych. Należy pamiętać, aby nie stosować ich w okolicach oczu. Przebarwienia powinna nieco rozjaśnić witamina C w postaci ampułek z roztworem. Można ją dostać w salonach kosmetycznych. Nie dość, że rozjaśniają, to jeszcze poprawiają wygląd skóry poprzez działanie antyoksydacyjne.
 
Do nawilżenia skóry twarzy z metod naturalnych mogę polecić macerat z lnu. Nasiona zalewamy zimną wodą, zostawiamy na 12 godzin lub dłużej i taką „papkę” nakładamy na twarz. Len nawilży skórę oraz dodatkowo będzie ją chronił przed czynnikami zewnętrznymi. Do oczyszczania twarzy warto wybrać coś z oczarem, gdyż woda oczarowa świetnie łagodzi i rozjaśnia cerę.
 
Warto też unikać stosowania nadmiaru kosmetyków, które mogą wysuszać skórę. Ponadto proszę pamiętać, aby unikać ekspozycji twarzy na słońce oraz stosować kremy ochronne z wysokim filtrem. Jeśli nic nie przynosi efektu, można również umówić się na wizytę do kosmetologa, który doradzi odpowiednie zabiegi.
 
Przeczytaj również:
Trądzik w wieku dorosłym
Jak ukryć blizny potrądzikowe za pomocą makijażu?
Jak przygotować cerę trądzikową pod makijaż?