1
25 sierpnia 2020
Aleksandra Maliszewska Autor
Autor
Aleksandra Maliszewska

Czym są kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne to najdelikatniejsze naturalne kosmetyki kolorowe, stworzone z myślą o skórze z problemami, np. z trądzikiem, ranami, bliznami, podrażnieniami po zabiegach kosmetycznych, a nawet dla osób po operacjach i ze skłonnościami do alergii. 

Kosmetyki mineralne to najdelikatniejsze naturalne kosmetyki kolorowe, stworzone z myślą o skórze z problemami, np. z trądzikiem, ranami, bliznami, podrażnieniami po zabiegach kosmetycznych, a nawet dla osób po operacjach i ze skłonnościami do alergii. 

Mineralne kosmetyki mają minimalny skład i zawierają jedynie najpotrzebniejsze składniki, dzięki czemu mogą być używane przez każdego i uchodzą za łagodne i hipoalergiczne. 

Mineralne produkty nie zawierają: 

  • silikonów,  
  • alkoholu,  
  • parabenów, 
  • retinolu,  
  • składników pochodzenia zwierzęcego,   
  • SLS, 
  • syntetycznych pigmentów karminowych. 

wegańskie, a przede wszystkim nietestowane na zwierzętach, co może mieć ogromne znaczenie dla wielu klientek.  

Kosmetyki mineralne

Czy kosmetyki mineralne do makijażu są łatwo dostępne? 

Kosmetyki mineralne są coraz powszechniej stosowane, a ich ilość wkrótce dorówna szerokiej gamie kosmetyków tradycyjnych. Zaczynając od baz pod podkład i sypkich podkładów w ogromnej palecie dostępnych kolorów, przez korektory (również o sypkiej konsystencji), cienie do powiek o niezliczonej liczbie barw, róże i rozświetlacze aż po naturalne kredki, masła i szminki do ust. 

Za pomocą mineralnych kosmetyków można wykonać kompletny makijaż, tak jak w przypadku kosmetyków tradycyjnych. Znaczącą różnicę stanowi jednak sposób ich nakładania. 

Jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi? 

Przed nałożeniem kosmetyków należy pamiętać o nawilżeniu skóry. Odpowiednio nawilżona skóra będzie doskonale łączyć się z produktem. Dzięki temu cera nie będzie wyglądała na wysuszoną, unikniemy „mącznego” efektu, a skóra stanie się jedwabista. 

Kosmetyki mineralne o sproszkowanej konsystencji nakłada się za pomocą pędzli. Do nałożenia podkładów używa się pędzla ściętego. Co ważne, pędzla nie zanurzamy w słoiczku. Niewielką ilość produktu należy przesypać do wieczka i dobrze wbić w pędzel, a nadmiar z niego zsypać. Z tak nałożonym produktem można przystąpić do aplikacji na skórę na dwa sposoby: 

  • ruchy koliste – niewielką ilość produktu nakładamy ruchami kolistymi i dodajemy, jeśli chcemy uzyskać większe krycie. W ten sposób podkład ładnie połączy się z sebum czy nałożonym wcześniej kremem. 
  • ruchy stempla – tak nałożonym produktem uzyskamy większe krycie. Należy jednak uważać, by nie stworzyć efektu „maski” i nierówności kolorystycznych. 

Kolejne etapy makijażu również wykonujemy pędzlem. Technika nakładania produktu na pędzel jest taka sama – zarówno korektor, jak i cienie należy „wbić” we włos pędzla. Chociaż technika nakładania kosmetyków mineralnych może wydawać się na początku trudna, szybko można dojść do wprawy. 

Jeśli chcemy uzyskać podkład w formie płynnej lub stworzyć dowolnego koloru eyeliner, wystarczy połączyć produkt z wodą termalną. Cera z pewnością nam się odwdzięczy lepszym stanem skóry! 

Mineralne kosmetyki do makijażu stworzono z myślą o osobach ceniących sobie naturalne składniki, minimalny skład, zdrową skórę i ekologiczne rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tych cech w kosmetykach tradycyjnych. Niezależnie od tego, czy stosujemy kosmetyki tradycyjne, czy mineralne, za priorytet należy przyjąć nawilżanie skóry. Skóra poddana odpowiedniej pielęgnacji przyjmie dobrany przez nas kosmetyk, a odpowiednio nałożone kosmetyki mineralne pokochają się z każdą cerą. 

Odpowiedzi na pytania naszych czytelników

Rafał Suchodolski Autor

Rafał Suchodolski

Ciąża a grupa krwi

Różne grupy krwi rodziców dziecka mogą skutkować konfliktem serologicznym między matką a płodem. W celu zapobiegnięcia takiej sytuacji sprawdza się…

Zobacz więcej

Rafał Suchodolski Autor

Rafał Suchodolski

Normy PSA we krwi

Uznaje się, że:  stężenie 0-2,5ng/ml to bezpieczny poziom, 2,6-4,0 ng/ml to poziom bezpieczny dla większości mężczyzn, jednak należy porozmawiać z…

Zobacz więcej

Natika Karolak Autor

Natika Karolak

mgr farm.

Suplementacja witaminy D w ciąży

Jak najbardziej, suplementacja witaminą D u kobiet w ciąży, jak i matek karmiących piersią jest bardzo ważna. Ilość witaminy D…

Zobacz więcej

Marta Grabowska Autor

Marta Grabowska

mgr farm.

Beta-karoten a witamina A

Beta-karoten jest prekursorem witaminy A i tak samo jak witamina A wykazuje właściwości przeciwutleniające. Przekształca się w witaminę A w…

Zobacz więcej

Magdalena Fuszara Autor

Magdalena Fuszara

mgr farm.

Czy można przesunąć termin miesiączki?

Pani Weroniko, antykoncepcja hormonalna wiąże się z wieloma obostrzeniami zdrowotnymi dotyczącymi jej stosowania, a niewłaściwe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może prowadzić…

Zobacz więcej

Rafał Suchodolski Autor

Rafał Suchodolski

Czy w ciąży można wykonać rezonans magnetyczny (MRI)?

Można. Badanie z użyciem rezonansu magnetycznego jest uznawane za nieszkodliwe zarówno dla płodu, jak i pacjentki w ciąży. Przeczytaj również:Czy…

Zobacz więcej

Rafał Suchodolski Autor

Rafał Suchodolski

Czy w ciąży można wykonywać RTG?

Należy unikać wykonywania zdjęć RTG pacjentkom w ciąży. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego decyzja o wykonaniu bądź rezygnacji ze…

Zobacz więcej

Poradnik Gemini Autor

Poradnik Gemini

Jak wspomóc odchudzanie?

Preparaty odchudzające mają różne składy, wyciągi z różnych roślin oraz składniki mineralne. Jednym ze składników wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej jest…

Zobacz więcej

Dołącz do wspólnej dyskusji
Czytaj także
05 października 2020 mgr farm. Monika Cichocka
01 października 2020 Dr n. o zdr. Anna Rudnicka
07 lipca 2020 mgr Anna Dulska
07 lipca 2020 mgr Anna Dulska
01 lipca 2020 Aleksandra Maliszewska
01 czerwca 2020 dr Ewa Fiedorowicz
06 maja 2020 Aleksandra Maliszewska
28 kwietnia 2020 mgr Ewelina Mróz
26 listopada 2019 Aleksandra Maliszewska
15 listopada 2019 mgr farm. Hanna Lengiewicz
Zobacz więcej
Dziękujemy za Twoje pytanie!
Postaramy się udzielić odpowiedzi w jak najkrótszym czasie :)
Dziękujemy!
Twój adres e-mail został dodany do newslettera :)