Bestseller

Prenatal DUO, Prenatal Classic, 30 tabletek + Prenatal DHA, 60 kapsułek

42,95 Cena brutto
Cena jednostkowa: 7,16 zł za 10 kapsułek

Rodzaj: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Producent: NUTRO PHARMA

Grupa: Bestseller

Prenatal DUO, Prenatal Classic, 30 tabletek + Prenatal DHA, 60 kapsułek - opis produktu

Prenatal Classic, 30 tabletek:
 
Prenatal Classic został stworzony z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu kobiet szczególnie od II trymestru ciąży i w okresie karmienia. Swoje działanie zawdzięcza klasycznemu połączeniu najważniejszych witamin i soli mineralnych, które zostały dobrane w taki sposób, aby dostarczyć kobiecie w ciąży i w okresie karmienia najważniejszych dla niej składników, których najczęściej brakuje w codziennej diecie.
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego u kobiet w ciąży i karmiących piersią: w ciąży zagrożonej niedokrwistością z niedoboru żelaza, w niedoborach jodu, w niedoborach witamin i składników mineralnych zwłaszcza żelaza, cynku i kwasu foliowego, w czasie obniżonej odporności i zwiększonej podatności na infekcje w ciąży, w profilaktyce wad cewy nerwowej, w czasie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę D3.
 
Zalecane spożycie: 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza.
 
Składniki: maltodekstryna, fumaran żelaza (II), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, dwuwinian choliny , barwnik: karmina, cholekalcyferol, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, kwasy tłuszczowe, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, 5-metyIotetrahydrofoIian wapnia, selenian (IV) sodu, metylokobalamina.
 
1 tabletka zawiera:
- wartość energetyczna 11,3kJ/2,69kcal,
- tłuszcz 0,02g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,02g; węglowodany 0,68g, w tym cukry 0,06g; białko 0,05g, błonnik 0,19g, sód <0,001g;
- cholina (dwuwinian choliny) 125mg, fumaran żelaza 60mg (428,6%)*, foliany (kwas pteroilomonoglutaminowy i L-metylofolian wapnia) 800mcg (400%)*, witamina D 50mcg (1000%)*, jod (jodek potasu) 200mcg (133,3%)*, selen (selenian IV sodu) 55mcg (100%)*, witamina B6 2,6mg (185,7%)*, witamina B12 4mcg (160%)*.
 
100g zawiera:
- wartość energetyczna 1279kJ/304kcal,
- tłuszcz 1,9g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,81g; węglowodany 77,1g, w tym cukry 6,9g; białko 5,17g, błonnik 21,2g, sód 0,086g;
 
* RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.
 
Przeciwwskazania: 
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.
 
Ważne wskazówki: 
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu kobiety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 
Prenatal DHA, 30 kapsułek:
 
Prenatal DHA to preparat uzupełniający dietę kobiet w ciąży i karmiących piersią w kwas DHA. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) należy do niezbędnych nienasyconych kwasów omega-3 i odgrywa znaczącą rolę w budowie mózgu i narządu wzroku płodu i małego dziecka. DHA stanowi ok 30% fosfolipidów centralnego układu nerwowego i siatkówki oka, co sprawia, że jest bardzo ważnym elementem diety kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Na etapie życia płodowego kwasy tłuszczowe są przekazywane dziecku za pośrednictwem łożyska, a w I roku życia z mlekiem matki podczas karmienia piersią. Kwas dokozaheksaenowy należy dostarczać wraz z dietą, gdyż organizm człowieka nie ma zdolności jego syntezy w dostatecznej ilości. Dostarczanie odpowiedniej ilości DHA jest szczególnie ważne przy spożywaniu niewielkiej ilości ryb, będących jego głównym źródłem. Najnowsze zalecenia ekspertów wskazują na konieczność uzupełniania diety kobiet w ciąży i mam karmiących DHA w ilości 400 - 600 mg dziennie w przypadku niskiego spożycia ryb.
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego u kobiet od II trymestru ciąży i karmiących piersią: w przypadku niedoborów kwasu DHA w diecie, narażonych na zwiększone ryzyko porodu przedwczesnego i depresji poporodowej, w celu prawidłowego rozwoju układu nerwowego u dzieci w tym psychoruchowego i intelektualnego w przypadku niedoborów DHA w diecie matki, w celu prawidłowego rozwoju i funkcjonowania narządu wzroku u dzieci, zwłaszcza siatkówki oka, w przypadku niedoborów DHA w diecie matki, w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju alergii u dzieci związanej z niedoborami DHA w diecie matki.
 
Zalecane spożycie: 1-2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza.
 
Składniki: olej rybi (z tuńczyka), octan DL-alfa-tokorylu, substancja utrzymująca wilgoć: gliceryna, żelatyna, przeciwutleniacz: mieszanka tokoferoli.
 
100g zawiera: 
- wartość energetyczna 3016,6kJ/730,6kcal,
- białko 16,8g, węglowodany 9,1g, w tym cukry 0g; tłuszcz 71,3g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,1g, kwasy tłuszczowe jednonasycone 0,1g, kwasy tłuszczowe wielonasycone 71,1g; cholesterol 0,2g, błonnik pokarmowy 0g, sód 0g,
- DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego) 49,83g, EPA (kwas eikozapentaenowy z oleju rybiego) 5,65g, witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu) 332mg.
 
1 kapsułka zawiera: 
- wartość energetyczna 18,2kJ/4,4kcal,
- białko 0,1g, węglowodany 0,1g, w tym cukry 0g; tłuszcz 0,4g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,0g, kwasy tłuszczowe jednonasycone 0,0g, kwasy tłuszczowe wielonasycone 0,4g; cholesterol 0,0g, błonnik pokarmowy 0g, sód 0g,
- DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego) 300mg (50%)*, EPA (kwas eikozapentaenowy z oleju rybiego) 39mg, witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu) 2mg (16,7%)*.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
 
Ważne wskazówki: 
Preparat przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 
Masa netto: 63,2g.
 
Producent:
NutroPharma Sp. z o.o.
ul. Jedności 10A
05-506 Lesznowola.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: