Prenatal Uno, 30 kapsułek

24,96 Cena brutto
Cena jednostkowa: 8,32 zł za 10 kapsułek

Rodzaj: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Producent: NUTRO PHARMA

Grupa: Nudności

Prenatal Uno, 30 kapsułek - opis produktu

Pretanal Uno jest unikalnym preparatem polecanym kobietom w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko najważniejsze składniki, rekomendowanych dawkach, które korzystnie wpływają na przebieg ciąży, dlatego eksperci rekomendują uzupełnienie diety w najważniejsze składniki (np. kwas foliowy) już w okresie przygotowania do ciąży.
 
Preparat zawiera: kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12 stosowane łącznie są ważne szczególnie przed ciążą i w pierwszych tygodniach ciąży. Utrzymują właściwy metabolizm homocysteiny, co wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego. Kwas foliowy i witamina B12 są ważne, aby proces podziału komórek przebiegał bez uszkodzeń, a suplementacja 400µg kwasy foliowego zmniejsza ryzyko was cewy nerwowej. Stosowanie witamin B12 i B6 korzystnie wpływa na wykorzystanie biodostępność kwasy foliowego. Imbir przyczynia się do łagodzenia porannych mdłości w czasie ciąży, co potwierdza szereg badań klinicznych.  Jod pomaga w produkcji hormonów tarczycy i jej funkcjonowaniu, jest istotny dla układu nerwowego oraz dla wzrostu dziecka. Suplementacja jodem jest ważna już w okresie przygotowania do ciąży z uwagi na zwiększone potrzeby organizmu. Witamina D3 powinna być przyjmowana w minimalnej ilości 1,500 IU dziennie w ciąży, a także w okresie przygotowania do ciąży ze względu na niekorzystny wpływ jej niedoborów na płodność. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, jest ważna dla wzrostu i rozwoju kości u dziecka.
 
Zastosowanie: dla kobiet w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży w celu: profilaktyki wad cewy nerwowej oraz wspomagania prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu, łagodzenie porannych mdłości i problemów trawiennych występujących w początkowym okresie ciąży, uzupełnienia niedoborów witamin i składników mineralnych niezbędnych zwłaszcza w I trymestrze ciąży tj. jod, witamina B6, witamina B12, kwas foliowy i witamina D, wsparcia płodności dzięki obecności witaminy D3, która wspomaga pracę mięśni macicy, oraz witaminę B6, która przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.
 
Zalecana dzienna porcja: najlepiej przyjmować 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu spobób uzycia należy skonsultować z lekarzem.
 
Składniki: mączka ryżowa, składniki kapsułki: [żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu], imbir, cholekalcyferol, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, cholekalcyferol, cyjanokobalamina.
 
1 kapsułka zawiera: 
- wartość energetyczna: 6,1kJ/1,4kcal;
- tłuszcz <0,1g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone <0,1g; węglowodany 0,3g, w tym cukry <0,1g; białko 0,1g, sól <0,1g.
- imbir (Zingiber officinale) korzeń w postaci ekstraktu 20:1, standaryzowanego na 5% zawartości gingeroli 600mg; witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 1,25mg (89,3%)*; kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 400µg (200%)*, jod (jodek potasu) 150µg (100%)*, witamina D3 (cholekalcyferol) 37,5µg (750%)*, witamina B12 (cyjanokobalamina) 1µg (40%)*.
 
*RWS- Referencyjne Wartości Spożycia.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.
 
Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia.
Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
 
Masa netto: 12,2g
 
Producent:
NutroPharma Sp. z o.o.
ul. Jedności 10A
05-506 Lesznowola
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: