Kategorie

SANTEN

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Oftagel 2,5 mg/ g, żel do oczu, 10 g - miniaturka zdjęcia produktu

Oftagel 2,5 mg/ g, żel do oczu, 10 g

20,49 zł
Ocutears 0,15%, krople do oczu, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Ocutears 0,15%, krople do oczu, 10 ml

29,49 zł
Cationorm, krople do oczu, emulsja, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Cationorm, krople do oczu, emulsja, 10 ml

36,49 zł

Santen – w trosce o zdrowe oczy!

Santen Pharmaceutical to japońskie przedsiębiorstwo z branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w produkcji leków na receptę, leków OTC oraz preparatów do pielęgnacji oczu w postaci kropli, żelów i emulsji. Firma jest obecna na rynku europejskim od 1994 roku. Obecnie eksportuje swoje produkty także na Bliski Wschód oraz na kontynent afrykański.

Misją firmy jest rozwój wiedzy naukowej i poprawa zdrowia pacjentów na całym świecie. Przedsiębiorstwo wywodzi swoje wartości m.in. z nauk konfucjańskich, pragnąc odkrywać tajemnice natury, aby dzięki temu wpływać na zdrowie ludzi. Santen jest członkiem ONZ Global Compact (UNCG). Aktywnie wspiera działanie fundacji z całego świata przyczyniających się do poprawy sytuacji osób zmagających się z problemami ze wzrokiem (m.in. programy przeszczepu rogówki, programy szkoleniowe dla psów przewodników dla osób niewidomych i niedowidzących czy grupy wsparcia dla osób niedowidzących). Prowadzi także działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Firma inwestuje w badania i rozwój nowoczesnych technologii, nieustannie poszerzając swoje portfolio produktowe.

Czym jest zespół suchego oka?

Zespół suchego oka (ZSO) to nieprawidłowe nawilżenie powierzchni oka związane m.in. z charakterem wykonywanej pracy, zanieczyszczeniem środowiska, zmianami hormonalnymi, niewyrównaną wadą wzroku, a także stosowaniem niektórych leków. Objawia się przede wszystkim swędzeniem, pieczeniem, a także uczuciem drapania i obecności ciała obcego. Oko może być także zaczerwienione. Problemu nie można lekceważyć, ponieważ niezdiagnozowane i nieleczona zaburzenie może prowadzić do rozwoju poważnych chorób oczu takich jak uszkodzenia rogówki.

Jak dbać o wzrok na co dzień?

1. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu oczu

Jeżeli często odczuwasz ból, zmęczenie, swędzenie lub pieczenie oczu, pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu np. za pomocą kropli. W przypadku nasilenia się dolegliwości skonsultuj się z lekarzem, który znajdzie przyczynę i dobierze odpowiednie leczenie.

2. Chroń oczy przed promieniowaniem słonecznym oraz działaniem innych warunków atmosferycznych

Słońce, kurz, pył, smog, spaliny mają negatywny wpływ na funkcjonowanie narządu wzroku. Pamiętaj o okularach z odpowiednich filtrem UV nie tylko latem, ale także zimą.

3. Regularnie badaj wzrok

Regularne kontrole u okulisty to klucz do zachowania wzroku w dobrym stanie przez długie lata. Wizyta w gabinecie okulistycznym pozwoli szybko zdiagnozować przyczynę bólu oka i dopasować odpowiednią formę leczenia dolegliwości.

4. Przestrzegaj zasad prawidłowej higieny oczu szczególnie w czasie pracy przy komputerze

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy. Pamiętaj o regularnych przerwach w pracy przy komputerze i ćwiczeniach wzroku (np. przenoszeniu spojrzenia z przedmiotów znajdujących się blisko na te w oddaleniu i patrzeniu w różnych kierunkach).

5. Zadbaj o dietę bogatą w witaminę A

Witamina A wspiera prawidłowe widzenie. Warto zadbać, aby w diecie nie zabrakło produktów spożywczych bogatych właśnie w tę witaminę (takich jak marchew, szpinak, jaja, mleko, ryby).

Preparaty Santen dostępne bez recepty w Aptece Gemini

Oferujemy szeroki wybór preparatów do pielęgnacji oczu Santen zapewniających odpowiednie ich nawilżenie w przypadku objawów zespołu suchego oka. Produkty dostępne w naszej aptece zamówisz online z bezpieczną dostawą do domu lub punktu odbioru.

Filtry

Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego