Pulneo 25mg/ml, krople doustne, roztwór, 30ml

17,59 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: AFLOFARM

Pulneo 25mg/ml, krople doustne, roztwór, 30ml - opis produktu

Wskazania: leczenie objawowe (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc; dla dzieci powyżej 2. roku życia.

Skład: 1ml roztworu (25 kropli) zawiera substancję czynną: 25mg fenspirydu chlorowodorku. Składniki pozostałe: potasu sorbinian (E202), glicerol, sacharoza, aromat waniliowy AR 0345, kwas cytrynowy bezwodny, taumatyna (E 957), chlorek sodu, woda oczyszczona.

Działanie: przeciwzapalne, rozkurczające oskrzela.

Dawkowanie:
- dzieci powyżej 2. lat: 4mg/kg masy ciała/dobę tj.: dzieci o wadze poniżej 10kg: od 10 do 20 kropli 2 razy na dobę, dzieci o wadze powyżej 10kg: od 20 do 40 kropli 3 razy na dobę;
- dorośli: 30-60 kropli 3 razy na dobę.
Zaleca się stosować lek na początku posiłku. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4 do 5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na fenspiryd lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku; dzieci w wieku poniżej 2. lat. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pulneo krople – ulotka dla pacjenta

Ulotka produktu Pulneo krople do pobrania w PDF tutaj.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: