RAINFOREST FOODS, Spirulina Proszek BIO, 200 g

RAINFOREST FOODS, Spirulina Proszek BIO, 200 g

Kategorie

RAINFOREST FOODS, Spirulina Proszek BIO, 200 g

Cena jednostkowa: 27,50 zł za 100 gram

Cena
54,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Spirulina to alga należąca do najstarszych form życia na Ziemi. Wieki temu była używana przez Azteków jako codzienne pożywienie, a dziś uważana jest za kluczowy element azjatyckiej diety. Rząd Japonii znanej z długowieczności mieszkańców klasyfikuje spirulinę jako żywność funkcjonalną.
 
Głównym składnikiem odżywczym spiruliny jest stanowiące 60-70% białko. Zawiera ono wszystkie 8 niezbędnych aminokwasów egzogennych, czyli takich, które musimy dostarczać wraz z pożywieniem. To czyni spirulinę świetnym źródłem białka. Efekt ten jest wzmocniony przez obecność istotnych witamin i minerałów, witaminy A, B1, B2, B6, żelaza, wapnia, antyoksydantów i enzymów. Ponadto spirulina zawiera chlorofil oraz fytocjaninę. Spirulina wzmacnia organizm, opóźnia procesy starzenia, wspomaga pracę centralnego układu nerwowego.
 
Spirulina firmy Rainforest Foods pochodzi z ekologicznych hodowli na jednej z wysp Morza Południowochińskiego. Stawy hodowlane zawierają naturalnie filtrowaną wodę. Po otrzymaniu odpowiedniej gęstości spirulina jest zbierana i suszona w odpowiedni sposób, chroniący ją przed utratą wartości odżywczych.
 
Spirulina Rainforest Foods posiada certyfikat ekologiczny Soil Association, co gwarantuje, że produkt sprzedawany jako ekologiczny rzeczywiście takim jest. Jedyną gwarancją, że klient kupuje produkt ekologiczny jest certyfikat ekologiczny danego kraju i obowiązkowe logo UE w postaci zielonego liścia (dotyczy produktów spożywczych, w tym suplementów diety). Ponadto wszystkie produkty certyfikowane ekologicznie muszą posiadać kod certyfikacji na opakowaniu. Dla firm brytyjskich takich jak Rainforest Foods ma to format GB-ORG-05. Jeśli taki kod nie jest obecny na opakowaniu produktu, nie jest ekologiczny.
 
Certyfikat ekologiczny jest gwarancją, że produkt nie jest skażony resztkami pestycydów, środków owadobójczych czy chwastobójczych. W trosce o swoje zdrowie warto wybierać produkty z certyfikatem ekologicznym. Produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, odpowiedni dla Wegan.

Zastosowanie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Zalecane spożycie

W pierwszym tygodniu 1/2 łyżeczki spiruliny w połączeniu z wodą, sokiem lub smoothie raz lub dwa razy dziennie. Po pierwszym tygodniu można zwiększyć porcję do 1 łyżeczki spiruliny.

Składniki

Sproszkowana ekologiczna spirulina (Arthrospira platensis). 

5g produktu zawiera: witamina A 2300mcg (288%)*, witamina B12 3mcg (120%)*, żelazo 8,15mcg (44%)*, jod 90mcg (60%)*

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Ostrzeżenia

Przed zażyciem preparatu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią skonsultować się z lekarzem. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Ważne wskazówki

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia.
Przechowywać z dala od bezpośredniego promieniowania słonecznego w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza.

Producent

HABIO
ul. Eskulapów 10
04-403 Warszawa

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
BIO
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego