Krótkie daty
Regevagia, 10 globulek dopochwowych KRÓTKA DATA
Krótkie daty

Regevagia, 10 globulek dopochwowych KRÓTKA DATA

20,12 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny
Data ważności produktu: 2020-05-31

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: AFLOFARM

Regevagia, 10 globulek dopochwowych KRÓTKA DATA - opis produktu

Zaburzenia funkcji nabłonka pochwy najczęściej objawiają się suchością, świądem, pieczeniem, dyskomfortem i bólem w trakcie stosunku. Ich przyczyną mogą być zmiany hormonalne (spowodowane przez menopauzę lub stosowanie antykoncepcji), stres, przebyty poród, a także zabiegi ginekologiczne. Takie objawy mogą być także spowodowane chemio- lub radioterapią. Zaburzenia funkcji nabłonka pochwy mogą przyczyniać się do rozwoju i utrzymywania się infekcji intymnych. Wyrób medyczny Regevagia poprzez wytworzenie warstwy powlekającej błonę śluzową pochwy stwarza warunki sprzyjające przywracaniu prawidłowego stanu nabłonka. Poprawia nawilżenie oraz wspomaga proces regeneracji tkanek. Dzięki swoim właściwościom łagodzi stany zapalne pochwy, uczucie suchości i dyskomfortu. Dodatkowo zawarty w wyrobie kwas mlekowy wpływa na utrzymanie fizjologicznego poziomu pH, co zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji.
 
Zastosowanie: w celu łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych spowodowanego: niedoborem estrogenów (m.in. w okresie okołomenopauzalnym lub po usunięciu macicy wraz z przydatkami), zanikiem błony śluzowej pochwy (atrofia), nasilonym stresem; w celu ułatwienia regeneracji nabłonka pochwy: w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dochodzi do zaniku błony śluzowej pochwy, w przypadku wystąpienia nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy (dystrofii) na skutek np. stosowania leków hormonalnych (m.in. agonistów gonadoliberyny - GnRH, glikokortykosteroidów); w celu łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków (dyspaurenia); w celu łagodzenia dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem okolic sromu oraz pojawianiem się nieprawidłowej wydzieliny; wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowego pH i mikroflory pochwy, np. po kuracji antybiotykami. Na zalecenie lekarza wyrób może być również stosowany we wspomaganiu regeneracji tkanek: po radio- i chemioterapii, zabiegach ginekologicznych i po porodzie.
 
Sposób użycia: przed aplikacją dokładnie umyć dłonie.
Kuracja podstawowa: stosować 1 globulkę dopochwową raz dziennie (na noc) przez 7 dni lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Globulkę należy umieścić głęboko w pochwie.
Kuracja podtrzymująca: stosować 1 globulkę dopochwową co 2-3 dni lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Globulkę należy umieścić głęboko w pochwie.
 
Składniki: glicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych, eter cetostearylowy makrogolu, wyciąg olejowy z kwiatów malwy, hialuronian sodu, masło aloesowe, kwas mlekowy, mleczan sodu, laktoza jednowodna.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować w trakcie menstruacji. Nie stosować jednocześnie z innymi preparatami do stosowania dopochwowego. Nie stosować łącznie z lateksowymi prezerwatywami lub wkładkami antykoncepcyjnymi.
 
Ważne wskazówki:
Tylko do stosowania dopochwowego.
Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilą się w trakcie stosowania lub będą się utrzymywać powyżej 7-10 dni.
Bezpośrednio po aplikacji nie należy podejmować współżycia płciowego.
W trakcie stosowania zaleca się używać wkładek higienicznych, w celu zabezpieczenia bielizny przed ewentualnym zabrudzeniem.
Stosowanie wyrobu z lekami miejscowo znieczulającymi może wydłużyć okres znieczulenia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Przechowywać w temperaturze 15-25 stopni Celsjusza.
 
Wytwórca:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z.o.o.,
ul. Partyzancka 133/151,
95-200 Pabianice.