RenehaVis, 1,4 ml x 1 ampułkostrzykawka dwukomorowa

RenehaVis, 1,4 ml x 1 ampułkostrzykawka dwukomorowa

Cena: 599,99 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: MEDSPORT

RenehaVis, 1,4 ml x 1 ampułkostrzykawka dwukomorowa - opis produktu

RenehaVis to dwa przejrzyste, sterylne roztwory hialuronianu sodu w roztworze fizjologicznym z buforem fosforanowym, znajdujące się w dwukomorowej, napełnianej fabrycznie strzykawce do jednorazowego dostawowego podania leku do jamy stawu.
 
Zastosowanie: w celu złagodzenia bólu i sztywności stawu kolanowego u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu maziówkowego.
 
Sposób użycia: jeden zastrzyk w miejsce zwyrodnienia w jamie stawowej raz na tydzień. W zależności od zaawansowania zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego podaje się jeden do trzech zastrzyków z zachowaniemtygodniowych przerw. Miejsce aplikacji zastrzyku oczyścić środkiem odkażającym, przed podaniem poczekać, aż skóra wyschnie. Jeżeli w stawie wystąpi wysięk, należy go usunąć przed zastrzykiem z preparatu RenehaVis. Możliwa aspiracja niewielkiej ilości płynu maziowego w trakcie podawania zastrzyku w celu potwierdzenia prawidłowego mieszczenia igły. Przed kontynuowaniem procedury należy upewnić się, ze tłok strzykawki jest mocno przykręcony do zatyczki. Zawartość strzykawki jest sterylna, musi zostać podana przez sterylną igłę odpowiedniej wielkości (zalecany rozmiar igły to 25 gauge). Strzykawka do zastrzyku posiada złącze typu Luer Lock (6%).
 
Zawartość opakowania: RenehaVis wprowadzany jest sterylnie do dwukomorowej szklanej jednorazowej strzykawki gotowej do użytku. 
Komora 1: hialuronian sodu o niskiej masie cząsteczkowej(Low Molecular Weight, LMW): 0,7 ml sterylny 2,2% hialuronian sodu, masa cząsteczkowa 1 x 106 Da. 
Komora 2: hialuronian sodu o wysokiej masie cząsteczkowej (High Molecular Weight, HMW): 0,7 ml sterylny  1,0% hialuroniansodu, masa cząsteczkowa 2 x 106 Da.
RenehaVis zawiera 0,7 ml LMW i 0,7 ml HMW w szklanej, jednorazowej strzykawce, gotowej do użytku i wyjałowionej w całości wilgotnym ciepłem. Strzykawka pakowana jest w blistry i karton zewnętrzny.
 
Przeciwwskazania: nie należy podawać preparatu RenehaVis pacjentom ze stwierdzoną wrażliwością na hialuronian sodu. Nie stosować preparatu RenehaVis, jeżeli w miejscu wkłucia pojawia się zakażenia lub stwierdzono chorobę skóry
 
Ważne wskazówki:
Zastrzyki z preparatu RenehaVis powinien podawać wyłącznie wykfalifikowany personel medyczny, przeszkolony w tym zakresie. 
Po jednorazowym użyciu należy zniszczyć igłę i strzykawkę.
Cała zawartość strzykawki powinna być wykorzystana do pojedynczego zastrzyku.
Nie stosować u dzieci. 
Stosowanie w trakcie ciąży lub u matek karmiących zależy od decyzji ortopedy prowadzącego.
W razie uszkodzenia sterylnego opakowania, nie używać.
Nie używać po upływie daty ważności.
Należy przestrzegać krajowych i lokalnych przepisów w zakresie bezpiecznego używania i likwidacji igieł.
W razie zranienia należy natychmiast zwrócić się o pomoc do lekarza.
 
Producent:
MDT Int'l SA,
Rue du 31 Decembre, 36,
1207 Geneva, Switzerland.