Restonum LS, 30 tabletek

Restonum LS, 30 tabletek

Kategorie

Restonum LS, 30 tabletek

Cena jednostkowa: 7,33 zł za 10 tabletek

Cena
21,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Żelazo przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, w tym mięśni nóg, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza. Witaminy B6 i B12 pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego m.in. w obrębie kończyn dolnych oraz przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Zastosowanie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Zalecane spożycie

1 tabletka dziennie.

Składniki

Sorbitol (substancja wypełniająca), węglan magnezu, L-asparaginian magnezu, celuloza (substancja wypełniająca), kwas L-askorbinowy), fumaran żelaza (II), hydroksypropylometyloceluloza (substancja glazurująca), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja glazurująca), dwutlenek tytanu (barwnik), hydroksypropyloceluloza (substancja glazurująca), cyjanokobalamina, chlorowodorek pirydoksyny, wosk pszczeli i wosk Carnauba (substancje glazurujące).
 
1 tabletka zawiera: węglan magnezu 266,08mg, w tym magnez 60mg (16%*); fumaran żelaza 61,44mg, w tym żelazo 20mg (142,8%*); witamina C 50mg; witamina B6 0,7mg; witamina B12 2,5mcg.
 
*RWS-Referencyjna Wartość Spożycia.

Ważne wskazówki

Chronić od światła i wilgoci.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w sposób niedostępny dla dzieci.
Spożywanie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Producent

AFLOFARM Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151,
95-200 Pabianice.

Restonum

Zespół niespokojnych nóg – czym jest?

Około 10-15% populacji zmaga się z RLS, czyli zespołem niespokojnych nóg. Jest dość uciążliwą dolegliwością, w której odczuwa się potrzebę częstego poruszania nogami. Przede wszystkim objaw ten ujawnia się podczas spoczynku nocnego.

Zespół niespokojnych nóg – występowanie między 20. a 30. rokiem życia

Zespół niespokojnych nóg najczęściej występuje u osób między 20. a 30. rokiem życia. Głównym objawem jest odczuwany przymus poruszania kończynami dolnymi, ale niekiedy może również pojawiać się mrowienie oraz ból. Przeważnie schorzenie nie ma związku z innymi jednostkami chorobowymi, przez co określa się je jako idiopatyczne. W około 20% przypadków mówi się o zespole wtórnym, jeśli dolegliwość jest wynikiem występowania innych chorób.

Objawy zespołu niespokojnych nóg mogą być odczuwane codziennie, ale i kilka razy w miesiącu. Przy zachowaniu zdrowego trybu życia oraz odpowiednio dopasowanej diety można liczyć na złagodzenie objawów. Przede wszystkim są to jednak etapy obejmujące profilaktykę schorzenia. Wspomagająco w zespole niespokojnych nóg mogą być stosowane suplementy diety, takie jak Restonum. Niedobory tych dwóch pierwiastków są znaczące dla występowania zespołu niespokojnych nóg.

Domowe sposoby na RLS

Zespół niespokojnych nóg, szczególnie w ostrych stanach wymaga leczenia indywidualnie dobranymi lekami, a pośród nich wymienia się te przepisywane na chorobę Parkinsona. Diagnoza wymaga ponadto wykluczenia anemii spowodowanej niedoborami żelaza. Można je uzupełniać, stosując między innymi Restonum.

Spośród domowych sposobów na schorzenie wymienia się zmianę trybu życia oraz codziennej diety. Do tego dochodzi masaż kończyn dolnych. Połączenie wszystkich elementów pozwala ograniczyć uciążliwe objawy. Aktywność fizyczna dostosowana do tej jednostki chorobowej, to spacery, joga i ćwiczenia rozciągające oraz relaksacyjnie. Poza regularną aktywnością fizyczną liczy się odpowiednia ilość snu, zależna od indywidualnych uwarunkowań.

Zmiana stylu życia obejmuje także rezygnację z nałogów, nie tylko palenia tytoniu i spożywania alkoholu, ale również picia kawy w zbyt dużych ilościach. W codziennym jadłospisie powinny zaleźć się produkty zawierające duże dawki żelaza i witamin z grupy B. Można je znaleźć w drobiu, chudym mięsie oraz owocach morza. W dostarczaniu żelaza pomocny jest również suplement diety Restonum.

Restonum

W zespole niespokojnych nóg liczy się dostarczanie nie tylko żelaza, ale również witamin, w tym B i C. Witaminy z grupy B: B6 i B12, są odpowiedzialne za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego, w tym w obrębie kończyn dolnych. Pozwalają również utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny. Z kolei witamina C sprzyja lepszemu wchłanianiu żelaza. Zarówno te witaminy, jak i pierwiastki występują w składzie suplementu diety Restonum.

Podawanie preparatów o podwyższonych dawkach wspomnianych witamin i minerałów, zmiana stylu życia, zmodyfikowanie codziennego jadłospisu i dopasowana indywidualnie aktywność fizyczna to elementy sprzyjające leczeniu zespołu niespokojnych nóg, a także niwelowaniu jego uciążliwych objawów.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego