Kategorie

Sanity Flex Max, kompres żelowy w pokrowcu, 21 cm x 30 cm, 1 sztuka

Cena jednostkowa: 32,99 zł za 1 sztukę

Cena
32,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Pomocny w wielu schorzeniach i urazach kompres wielokrotnego użytku. Może być stosowany jako elastyczny lód lub łagodzący ciepły okład. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób preferujących leczenie alternatywne. Ciepło-zimne kompresy żelowe są stosowane w terapii wielu schorzeń.

Kompres wykonany jest ze specjalnego, organicznego żelu i nietoksycznej folii. Podstawową zaletą żelu jest długotrwałe oddawanie skumulowanego w nim ciepła lub zimna. Do kompresu dołączony jest praktyczny i przyjemny w dotyku pokrowiec zapinany na rzepę z gumką, która umożliwia użycie bez potrzeby angażowania rąk.

Zastosowanie

- ciepłe okłady: leczenia przewlekłego bólu mięśniowo-szkieletowego; ulga w bólu; redukuje skurcze mięśni, np.: ból pleców, ból menstruacyjny, reumatoidalne zapalenie stawów;
- zimne okłady: ostre urazy takie jak skręcenia stawu skokowego, niewielka opuchlizna; przewlekłe bóle spowodowane uszkodzeniem układu mięśniowo-szkieletowego; działanie mające na celu zmniejszenia obrzęku, stanu zapalnego i bólu.

Sposób użycia

Zimne okłady: umieść kompres w zamrażalce na minimum 2 godziny w temperaturze -18 stopni Celsjusza. Osusz kompres przed umieszczeniem go w pokrowcu/zawinięciem w materiał. Połóż kompres na odpowiedniej części ciała. Trzymaj kompres na ciele, dopóki będzie to dla ciebie wygodne, maksymalnie do 20 minut. Przed ponownym użyciem kompresu na tę samą część ciała pozostaw to miejsce odkryte przez 20 minut. ; ciepłe okłady: W kuchence mikrofalowej podgrzewaj przez około 4 minuty w temperaturze rozmrażania lub zanurz kompres w gorącej wodzie na około 5 minut. Osusz, włóż do ochronnego pokrowca, a następnie zastosuj na ciało.

Ważne wskazówki

Przed użyciem upewnij się, że kompres nie jest uszkodzony i sprawdź temperaturę kompresu.
Nie należy stosować kompresu bezpośrednio na rany.
Kompres należy przechowywać zdala od dzieci.
Nie podgrzewaj kompresu w piekarniku ani opiekaczu.
Przechowuj kompres w temperaturze nie wyżej niż 25 stopni Celsjusza, w chłodnym i suchym miejscu.
Nie wystawiaj kompresu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w następujących przypadkach: ostre stany zapalne; stan zapalny skóry; zakrzepica żył głębokich; choroba naczyń obwodowych; zaawansowana choroba serca; zaburzenia czucia (np. związane z cukrzycą); u dzieci poniżej 3 roku życia; obniżenie lub brak wrażliwości na ciepło/zimno. Zespół Raynauda; alergia na zimno; reumatoidalne zapalenie stawów (zimny okład); zakrzepica żył głębokich; nieleczone nadciśnienie.

Producent

ALBERT Polska Sp. z. o. o
Ul. Obwodowa 4A
32-410 Dobczyce